Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niedźwiedzie odzyskują pozycje

0
Podziel się:

Już podczas pierwszej pół godziny notowań WIG20 znalazł się „na plusie”. Kolejne chwile przyniosły dalszą poprawę atmosfery na parkiecie / DM POLONIA NET /

Ostatnią sesję pierwszego półrocza inwestorzy maja już za sobą. Warszawski parkiet zakończył ją sporymi spadkami, a zjawisko poprawiania kursów akcji na koniec okresu rozliczeniowego praktycznie nie miało miejsca. Bardziej widoczne było czyszczenie portfeli z mniej atrakcyjnych walorów. Wiele wskazuje na to, że podobną taktykę przyjęła na naszym rynku cześć inwestorów zagranicznych. Znacznie lepiej koniec półrocza wypadł na giełdach zagranicznych, mimo że sprawa WordComa i Xeroxa wprowadzała na rynki dużo nerwowości. Piątkowa sesja za oceanem zakończyła się w zasadzie neutralnie, Indeks rynku Nasdaq zyskał nawet na wartości /0.3%/. Wcześniej zakończone sesje na rynkach zachodnioeuropejskich przyniósł spore wzrosty indeksów. Bez większych emocji podczas dzisiejszej sesji na giełdach azjatyckich. Tokio w zasadzie bez zmian, 0.8% zyskał na wartości indeks w Hongkongu. Od umiarkowanych spadków rozpoczął się nowy tydzień na rynkach zachodnioeuropejskich, ale po piątkowych wzrostach korekta wydaje się oczywista.
Nie wykluczone, że warszawski parkiet może zachować się dzisiaj nieco lepiej. Silna wyprzedaż akcji TPSA /i spadek kursu/ powinna się powoli kończyć /w miarę jak kurs dociera do okolic historycznego minimum/. Sektor bankowy już chyba zdyskontował kłopoty ze Stocznią Szczecińską. Pojawiają się pierwsze światełka w ciemnym tunelu budownictwa /wygrany kontrakt na Okęcie przez konsorcjum z udziałem Budimexu/. Opublikowany w piątek bilans obrotów bieżących i deficyt okazał się powyżej oczekiwań /ożywienie w eksporcie/. Kontrakty terminowe na WIG20 przed otwarciem rynku akcji notowane były z około 0.5% spadkiem wartości.
Nieco większymi spadkami rozpoczęły sesję głone indeksy giełdowe /WIG20, TECHWIG w granicach 0.8%/ ale kolejne minuty przyniosły uspokojenie nastrojów i powolne odrabianie strat.

INDEKSY
Sesja zaczęła się od spadków kursów większości walorów, ale były one raczej umiarkowane. Elektrim i TPSA chwilami traciły na wartości około 2.5%. Od początku znacznie lepiej Netia /wzrosty/. Ze znacznie mniejszą dynamiką zmian kursów przebiegło otwarcie na spółkach informatycznych i bankach. Niewiele ciekawego na początku w budowlance. Symboliczny spadek zanotowały w tym czasie akcje KGHM i PKNOrlen. Rynek najwyraźniej obserwował zachowanie się kursu walorów TPSA. Kiedy ten ostatni powrócił do poziomu z piątkowego zamknięcia /ponad 11.05/ inwestorzy zdecydowanie się ożywili i pojawił się popyt na dużej części walorów. Swoje notowania poprawił Elektrim, KGHM, PKNorlen, Sofbank. Przez chwilę WIG20 już podczas pierwszej pół godziny notowań był nawet „na plusie”. W trzecim kwadransie na dobre zdobył ten poziom. Kolejna godzina to dalsza poprawa atmosfery na parkiecie i kursów wspomnianych poprzednio spółek. Walory TPSA zyskały w tym czasie na wartości niemal 3%. Warto zauważyć zdecydowana poprawę sytuacji na
rynkach zachodnioeuropejskich /po spadkowym początku indeksy większości z nich zanotowały wzrosty w porównaniu z piątkowym zamknięciem/.

NOTOWANIA CIĄGŁE
Stan notowań ciągłych w dniu: 2002.07.01 Godz: 11:46
Spółek notowanych: 147
Spółek z kursami rosnącymi: 31 co stanowi: 21.1% rynku.
Spółek z kursami bez zmian: 56 co stanowi: 38.1% rynku.
Spółek z kursami malejącymi: 60 co stanowi: 40.8% rynku.

Największe wzrosty: ENERGOPŁD /9.88%/, CSS /8.19%/, MOSTALZAB /5.84%/, KREDYTB /5.56%/

Największe spadki: LUBAWA /-11.32%/, APEXIM /-10%/, APATOR /-7.35%/, MOSTALPC /-6.15%/

Łączne dotychczasowe obroty: 40.22 mln PLN
Największe obroty na akcjach spółki: PEKAO które osiągnęły poziom: 12.61 mln PLN

W notowaniach jednolitych na pierwszym fixingu spore obroty. To głównie za sprawą „pakietówki” na walorach Odlewni. Właściciela zmieniło ponad 240 tys. akcji spółki.

NOTOWANIA JEDNOLITE /1 FIXING/
Stan notowań jednolitych w dniu: 2002.07.01 Godz: 11:47
Spółek notowanych: 84
Spółek z kursami rosnącymi: 10 co stanowi: 11.9% rynku.
Spółek z kursami bez zmian: 60 co stanowi: 71.4% rynku.
Spółek z kursami malejącymi: 14 co stanowi: 16.7% rynku.

Największe wzrosty: PPLHOLD /13.33%/, MORLINY /10%/, BCZ /9.84%/, FASING /7.48%/

Największe spadki: POLAR /-18.31%/, TONSIL /-16.67%/, PROCHNIK /-16.67%/, MUZA /-6.72%/

Łączne dotychczasowe obroty: 0.47 mln PLN
Największe obroty na akcjach spółki: ODLEWNIE które osiągnęły poziom: 0.40 mln PLN.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)