Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niewielkie zmiany

0
Podziel się:

Zakończenie w USA wpłynie lekko negatywnie na nasz rynek. Ten wpływ może jednak ograniczyć się tylko do pierwszej części sesji. Na początku możliwa jest zniżka indeksu WIG20 w okolice 1170 pkt. Na tym poziomie znajduje się pierwsze istotne wsparcie dla indeksu. Później prawdopodobna jest jednak lekka poprawa i odrobienie porannych strat./ BM BPHPBK /

Zakończenie w USA wpłynie lekko negatywnie na nasz rynek. Ten wpływ może jednak ograniczyć się tylko do pierwszej części sesji. Na początku możliwa jest zniżka indeksu WIG20 w okolice 1170 pkt. Na tym poziomie znajduje się pierwsze istotne wsparcie dla indeksu. Później prawdopodobna jest jednak lekka poprawa i odrobienie porannych strat. Przebieg koniunktury w dużym stopniu powinien być uzależniony od nastrojów w Eurolandize. A ponieważ tamte tynki zanotowały w piątek znaczne spadki pogłębienie przeceny w dniu dzisiejszym nie jest tam zbyt prawdopodobne. Rynkowi powinna dzisiaj nieco pomagać informacja o znacznym przelewie środków z ZUS do funduszy emerytalnych (efekt czysto psychologiczny). Podobnie jak w piątek tak i dzisiaj można spodziewać się niskiej aktywności rynku i niezbyt dużej zmienności kursów.

Ostatnie dwie sesje pokazują bardzo niską aktywność podaży na obecnym poziomie cenowym. To skłania do tezy, że wyprzedaż jaka miała miejsce na sesjach 17-19 grudnia miała charakter incydentalny. Na duży optymizm na razie jednak pozwolić sobie nie można. Wzrosty z ostatnich dwóch sesji można traktować na razie jako element stabilizacji po silnym spadku. Sygnałem do mocniejszego ruchu indeksu w górę będzie wzrost poparty znacznym wolumenem. W piątek WIG20 dotarł w rejon pierwszych poważniejszych oporów: 1177 – 1182 pkt. Składają się na nie lokalne minimum sprzed dwóch tygodni, połowa czarnej świecy z 18 grudnia oraz górna linia miesięcznego kanału spadkowego. Na dzisiaj ta strefa może być trudna do pokonania. W rezultacie na wykresie indeksu może uformować się świeca z górnym cieniem. Patrząc przez pryzmat wskaźników technicznych obraz rynku w krótkim terminie uległ minimalnej poprawie - oscylator stochastyczny wygenerował sygnał kupna a MACD zahamował spadek.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)