Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Stabilizacja w Warszawie

0
Podziel się:

Druga godzina notowań upłynęła pod znakiem stabilizacji, poziomy indeksów zostały utrzymane powyżej wartości z końca ubiegłego tygodnia / DM POLONIA NET /

Piątkowa sesja ubiegłego tygodnia na rynkach światowych - z nowojorskim parkietem na czele - popsuła nieco dobry obraz koniunktury giełdowej całego ubiegłego tygodnia. Niespodziewanie indeksy na większości z nich straciły sporo na wartości, spadki wyniosły nawet 2.0%-3.0% /w górnej granicy indeks Nasdaq/. Inwestorzy zrealizowali zysk z kilku sesji, dyskontując równocześnie powracające na rynek obawy o możliwość wystąpienia kolejnych „spraw związanych z finansami” spółek giełdowych. Zdobyte pozycje obroniły w piątek indeksy warszawskiego parkietu /nawet przy niewielkich wzrostach/. Mogły przyczynić się do tego informacje publikowane przez GUS. Wynika z nich, że w lipcu pojawiły się pierwsze oznaki poprawy koniunktury gospodarczej /wzrost produkcji przemysłowej, wzrost sprzedaży, stabilizacja wielkości bezrobocia/. Kolejne miesiące przyniosą odpowiedź na pytanie czy tendencje takie zostaną w najbliższym czasie utrwalone.

Początek nowego tygodnia przyniósł 2% wzrost indeksu na giełdzie w Tokio /Hongkong neutralnie/. Bez większych zmian indeksów rozpoczął się dzień na rynkach zachodnioeuropejskich /w Londynie przerwa/. Wydaje się, że podobnie powinno być również w Warszawie. Dopiero we środę okaże się czy potwierdzą się dotychczasowe oczekiwania na obniżkę stóp procentowych przez RPP /co - po ostatnich danych GUS-u - wcale nie musi być takie oczywiste/.

Z istotniejszych informacji ze spółek warto zwrócić uwagę na obniżenie ratingu Fitcha dla banków - BRE i PEKAO. Po ostatnich wzrostach korekta kursów ich akcji na najbliższych sesjach nie jest wykluczona. Kontrakty terminowe na WIG20 przed otwarciem rynku akcji zachowywały się stabilnie /z tendencja do wzrostów/. Indeksy WIG20 i TECHWIG rozpoczęły dzień od sporych wzrostów /ponad 0.5%/ ale już w kilka minut powróciły do piątkowych poziomów.

Telekomy rozpoczęły nowy tydzień ze zmiennym szczęściem. Elektrim od wyraźnego wzrostu /+1.0%/, od nieco mniejszego Netia. Kurs TPSA poniżej piątkowego zamknięcia /nieznacznie/.

W informatyce podobnie. Na „plusach” Comarch i Compland, chwilami również Optimus ale bez obrotu. Traci na wartości Prokom. Bez większych zmian na Sofbanku. Zgodnie z oczekiwaniem poniżej sektora zachowują się akcje BRE i PEKAO /spadek kursu 1.0%-1.5%/. Utrzymuje się zainteresowanie akcjami Mostostali Export i Zabrze, chociaż wzrosty kursów ich akcji są już dzisiaj niewielkie /w porównaniu z piątkowym na MSX/. Silnymi pozostają walory KGHM i PKNOrlenu /zyskują na wartości ponad 1%/. Nadal rośnie kurs akcji Jutrzenki, NWZA ustaliło cenę maksymalna skupu jej walorów w celu umorzenia na 18.00 PLN.

Pierwszy kwadrans upłynął pod kontem korekty dobrego otwarcia, w kolejnych rynek powoli zaczął zbierać siły. Swoje notowanie poprawiły akcje TPSA /przez chwilę zmiana kursu „na zero”/, odrobiły stratę z otwarcia walory Prokomu, na wartości zyskał nieco Sofbank. Dobra atmosfera powróciła na rynki zachodnioeuropejskie.

Druga godzina notowań upłynęła pod znakiem stabilizacji, poziomy indeksów zostały utrzymane powyżej wartości z końca ubiegłego tygodnia. Kursy akcji większości spółek pozostały w tym czasie bez zmian.

Stan notowań ciągłych w dniu: 2002.08.26
Godz: 11:50
Spółek notowanych: 148
Spółek z kursami rosnącymi: 35 co stanowi: 23.6% rynku.
Spółek z kursami bez zmian: 62 co stanowi: 41.9% rynku.
Spółek z kursami malejącymi: 51 co stanowi: 34.5% rynku.

Największe wzrosty: KPBP BICK /11.43%/, 4MEDIA /7.84%/, HOWELL /5.77%/, IMPEXMETAL /5.47%/
Największe spadki: WOLCZANKA /-13.58%/, KABLE /-7.61%/, STRZELEC /-5%/, PAZUR /-4.76%/

Łączne dotychczasowe obroty: 19.77 mln PLN
Największe obroty na akcjach spółki: BRE które osiągnęły poziom: 3.98 mln PLN

W notowaniach jednolitych tradycyjny zastój, obroty symboliczne, zmiany cen przypadkowe.

Stan notowań jednolitych w dniu: 2002.08.26
Godz: 11:51
Spółek notowanych: 77
Spółek z kursami rosnącymi: 3 co stanowi: 3.9% rynku.
Spółek z kursami bez zmian: 59 co stanowi: 76.6% rynku.
Spółek z kursami malejącymi: 15 co stanowi: 19.5% rynku.

Największe wzrosty: BEEFSAN /19.05%/, HYDROBUD /4.76%/, BYTOM /0.88%/, AGROS /0%/
Największe spadki: BCZ /-18.68%/, TUP /-16.22%/, PROCHNIK /-15.38%/, LZPS /-9.5%/

Łączne dotychczasowe obroty: 0.08 mln PLN
Największe obroty na akcjach spółki: LZPS które osiągnęły poziom: 0.04 mln PLN

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)