Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Tydzień rozchwianych nastrojów

0
Podziel się:

Miniony tydzień upłynął pod znakiem sporego rozchwiania nastrojów na rynku. Tydzień rozpoczął się od spadków, a indeksy odnotowały swoje krótkoterminowe minima. Tym nie mniej dzięki popytowi na kolejnych sesjach w przekroju tygodnia indeksy zanotowały wzrosty

Miniony tydzień upłynął pod znakiem sporego rozchwiania nastrojów na rynku. Na sesji poniedziałkowej indeksy odnotowały nowe krótkoterminowe minima, co było spowodowane zamachami terrorystycznymi na świecie. Na niższych poziomach pojawił się popyt, który przeważał na kolejnych sesjach, jednakże w dalszym ciągu na rynku utrzymywała się niepewność odnośnie dalszego rozwoju wypadków. Inwestorzy obawiali się spadków na rynkach zachodnich. Tym nie mniej w przekroju tygodnia indeksy odnotowały wzrosty, co przerwało serie czterech tygodniowych spadków. Niepokój wśród inwestorów budzi końcówka sesji piątkowej sesji, gdzie na największych spółkach pojawiła się duża podaż.

W przekroju tygodnia najlepsze wrażenie pozostawiły walory Elektrimu, które pokonały wcześniejszy szczyt na 9 zł. Trudno znaleźć przyczyny tak gwałtownego zainteresowania akcjami tej spółki, tym nie mniej skala obrotu na spółce była znacząca. W gronie największych spółek najlepsze wrażenie pozostawiły walory Computerlandu, Netii oraz Pekao. W przypadku pierwszych dwóch spółek można mówić o pozytywnym wpływie opublikowanych wyników finansowych. Relatywnie słabo zachowały się akcje KGHM, co musi wywoływać duże zdumienie bowiem cena surowca od kilku sesji silnie zwyżkuje i w zauważalny sposób skorygowała wcześniejszy spadek.

W minionym tygodniu GUS podał bardzo dobre dane makroekonomiczne za kwiecień br. Kontynuowany jest bardzo silny trend wzrostowy produkcji przemysłowej, głównie za sprawą sektora górniczego oraz budownictwa oraz silnie wzrosła sprzedaż detaliczna.

W nadchodzącym tygodniu spodziewam się kontynuacji wzrostów na rynku, bowiem wcześniejszy spadek był silny i nawet jeśli spadki w dłuższym terminie miałyby zostać pogłębione to korekta wzrostowa winna znieść co najmniej 50% przebytego dystansu.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)