Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

USA: Ciekawy początek i końcówka sesji

0
Podziel się:

Najwięcej działo się wczoraj na rynkach amerykańskich w pierwszej i ostatniej półtorej godzinie handlu. Środek notowań był zupełnie bezbarwny i upływał pod znakiem konsolidacji / BM BPHPBK /

Najwięcej działo się wczoraj na rynkach amerykańskich w pierwszej i ostatniej półtorej godzinie handlu. Środek notowań był zupełnie bezbarwny i upływał pod znakiem konsolidacji. Lepsze od oczekiwań dane o wstępnym PKB za II kwartał i liczbie nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych dały pretekst dla mocnej zwyżki na początku. Optymistyczne nastroje utrwalił korzystniejszy indeks aktywności gospodarczej Chicago PMI i indeksy dynamicznie ruszyły do góry. Również informacje ze spółek wpływały pozytywnie na zachowanie rynku.Procter & Gamble i Exxon Mobil opublikowały lepsze niż się spodziewano zyski, co w przypadku drugiej z tych spółek zaowocowało dodatkowo podniesieniem rekomendacji przez JP Morgan.

Na rynku technologicznym do wzrostów przyczynił się natomiast Merrill Lynch, który bardziej optymistycznie widzi perspektywy dla sektora producentów chipów. Była to w pewnym stopniu przeciwwaga dla wcześniejszych, niezbyt obiecujących wypowiedzi szefa Intela jeśli chodzi o tegoroczne wydatki nowe technologie. W ślad za korzystnym raportem poszło też podniesienie rekomendacji m.in. dla Microchip, Semtech czy Maxim Integrated. Wzrost był silny, ale nie udało się go na dłużej podtrzymać i po półtorej godzinie atmosfera się uspokoiła.

Na rynku zagościła konsolidacji przy szczytach, ale kiedy wydawało się że taki stan dotrwa do końca sesji inwestorzy rozpoczęli aktywniejszą realizację zysków. Indeksy szybko zaczęły schodzić w dół i większość porannych wzrostów została zniesiona. Na wykresach mamy nie robiące dobrego wrażenia świece z długimi górnymi cieniami, które powstały w okolicach ważnych oporów. Potwierdzają one silniejszą podaż pojawiającą się w tych rejonach i sugerują większą ostrożność. Dziś inwestorów czeka duża porcja danych makro, które podobnie jak wczoraj mogą zaważyć na zachowaniu rynku. Najistotniejsze będą stopa bezrobocia w lipcu, dochody i wydatki osobiste za czerwiec oraz indeksy ISM i zrewidowany Michigan Sentiment za lipiec.

giełda
wiadomości
komentarze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)