Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W końcu pojawił się popyt na warszawskiej giełdzie

0
Podziel się:

Wzrosty na rynku trwały przez pierwszą godzinę, po której większość kursów i indeksów ustabilizowały swoje poziomy./ DM POLONIA NET /

Konflikt bliskowschodni nadal rzuca się cieniem na sytuacje i nastroje na światowych rynkach kapitałowych. Można jednak odnieść wrażenie, że inwestorzy chyba już „przyzwyczaili” się do jego obecności i atmosfera na giełdach nieco się uspokoiła. Dobrze odebrana została inicjatywa w tej sprawie prezydenta USA. mająca w pierwszym rzędzie doprowadzić do zawieszenia broni między wrogimi stronami. W tej sytuacji inwestorzy zaczęli ponownie reagować zwykle istotne informacje dla giełdowych rynków. Wczorajsza sesja na giełdzie nowojorskiej zakończyła się lekkimi wzrostami, a jednym z impulsów do poprawy nastrojów była zapowiedź lepszych prognoz dla Dell Computer. Wzrost wartości indeksów Dow Jones i rynku Nasdaq nie przekroczył 0.5%. Bez większych zmian zakończyła się dzisiejsza sesja na giełdach azjatyckich /symboliczna korekta w Tokio, Hongkong na „zero”/. Początek sesji na rynkach zachodnioeuropejskich również wskazuje na uspokojenie nastrojów. Indeksy większości z nich rozpoczęły dzień od wzrostów /do 0.5%/.
Można mieć nadzieję, że podobnie będzie na warszawskim parkiecie. Chociaż nie brakuje kilku negatywnych informacji, wobec których rynek nie przejdzie zapewne obojętnie. Bank depozytariusz kwitów depozytowych KGHM poinformował o zmniejszeniu stanu posiadania akcji miedziowego holdingu. W połączeniu z doniesieniami o zaległościach podatkowych /63 mln PLN/, może się to przyczynić do dalszego spadku kursu akcji KGHM. Przeciwwagę stanowi wzrost kursu miedzi i zapowiedź dalszej redukcji kosztów przez spółkę. Wstępne informacje o rejestracji akcji na NWZA Elektrimu pokazują, że Vivendi będzie posiadał wystarczającą liczbę głosów aby skutecznie wpłynąć na jego przebieg. Kontrakty terminowe na WIG20 od początku wykazywały tendencję do wzrostu i przez godzinę poprzedzającą otwarcie rynku akcji notowane były około 0.4% powyżej wczorajszego zamknięcia. Sesja rozpoczęła się spokojnie, indeksy rozpoczęły dzień od poziomów z dnia wczorajszego. Ale juz pierwsze minuty wskazywały na tendencję rynku do wzrostów.

INDEKSY
Pozytywnie zaskoczył Elektrim, który od początku sesji notowany jest z około 2% wzrostem kursu. Znacznie słabsza Netia ale po początkowym spadku w kilka minut kurs powrócił do poziomu wczorajszego zamknięcia /ale ciagle z tendencją spadkową/ Z telkomów zdecydowanie najsilniej zachowują się akcje TPSA. Początkowemu wzrostowi /+2.0%/ kursu towarzyszy spory obrót /w miarę upływu czasy było jeszcze lepiej/. Ze zmiennym szczęściem rozpoczęły się notowania na akcjach spółek informatycznych. Comarch i Compland w zasadzie bez zmian, słaby i poza zainteresowaniem Onet, próbuje odrobić silne spadki Optimus, lekkie wzrosty kursów notują Prokom i Sofbank. Banki nadal silne, ale zmiany kursów ich walorów raczej symboliczne. W budowlance lekkie wzrosty ale płynność większości walorów tego sektora tradycyjnie niska. Zgodnie z oczekiwaniom, tanieją akcje KGHM /ponad 1%/. Duże zainteresowanie akcjami PKNOrlenu, po niemal 2% wzroście kurs wyraźnie zmierza do poziomu 19.00 PLN. Wzrosty na rynku trwały przez pierwszą godzinę,
po której większość kursów i indeksów ustabilizowały swoje poziomy. Wzrost WIG20 przekroczył 1% /TECHGWIG-u połowę z tego/. Zdecydowanie lepiej od rynku zachowywał się w tym czasie sektor bankowy /najsilniej BPH, BZW i PEKAO/. Wzmocniły się kursy akcji Elektrimu i PKNorlenu. Wzrost kursu utrzymały walory TPSA /około 2.5%/.

NOTOWANIA CIĄGŁE
Stan notowań ciągłych w dniu: 2002.04.05 Godz: 11:49
Spółek notowanych: 145
Spółek z kursami rosnącymi: 48 co stanowi: 33.1% rynku.
Spółek z kursami bez zmian: 50 co stanowi: 34.5% rynku.
Spółek z kursami malejącymi: 47 co stanowi: 32.4% rynku.

Największe wzrosty: LETA /6.67%/, EBI /5.56%/, APEXIM /4.85%/, RAFAKO /3.7%/

Największe spadki: ATLANTIS /-10.11%/, REMAK /-5.12%/, HOGA.PL /-5%/, LTL /-4.76%/

Łączne dotychczasowe obroty: 82.51 mln PLN
Największe obroty na akcjach spółki: PKN które osiągnęły poziom: 18.62 mln PLN

W notowaniach jednolitych bez zmian. Mała płynność rynku i wiele przypadkowych zmian cen to niemal reguła.

NOTOWANIA JEDNOLITE /1 FIXING/
Stan notowań jednolitych w dniu: 2002.04.05 Godz: 11:49
Spółek notowanych: 85
Spółek z kursami rosnącymi: 19 co stanowi: 22.4% rynku.
Spółek z kursami bez zmian: 54 co stanowi: 63.5% rynku.
Spółek z kursami malejącymi: 12 co stanowi: 14.1% rynku.

Największe wzrosty: BYTOM /20%/, INSTAL /19.3%/, DROSED /18.9%/, SANWIL /18.37%/

Największe spadki: ZEW /-18.85%/, ODLEWNIE /-9.76%/, FERRUM /-8.7%/, PERMEDIA /-4.6%/

Łączne dotychczasowe obroty: 0.12 mln PLN
Największe obroty na akcjach spółki: FAMOT które osiągnęły poziom: 0.02 mln PLN.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)