Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

WGPW nie ma wyjścia - też rośnie

0
Podziel się:

W sytuacji ogólnoświatowego kupowania akcji rodzima giełda nie miała innego wyjścia jak wzrosnąć (przynajmniej na otwarciu notowań) / DM POLONIA NET SA /

W Stanach Zjednoczonych nadal trwa hossa, nieprzerwanie na Nasdaq od 4 dni. Po jednodniowej korekcie, do wzrostów powróciły także spółki z indeksu Dow Jones. Ale nie ma się co dziwić takiemu rozwojowi wydarzeń za oceanem skoro Amerykański Zarząd Rezerwy Federalnej wczoraj, że większość sygnałów w okresie od stycznia do początku lutego wskazuje, że sytuacja gospodarcza USA ulega poprawie. W swoim raporcie na temat stanu gospodarki, tzw. Beżowej Księdze Fed zauważa, że presja płacowa i cenowa jest ograniczona a w niektórych branżach gospodarki obserwuje się pewne ożywienie.

To w zupełności wystarczyło aby Amerykanie kupowali akcje. Wzrosty w Nowym Jorku są doskonałą pożywką dla popyty także na innych światowych giełdach. Dzisiaj tokijski Nikkei zyskując 2,6% wspiął się na najwyższą wartość od siedmiu miesięcy. Podobnym osiągnięciem może się popisać niemiecki DAX. Już na otwarciu zyskał dzisiaj ponad 1 procent do jest rekordem w ciągu ostatniego pół roku.

W sytuacji ogólnoświatowego kupowania akcji rodzima giełda nie miała innego wyjścia jak wzrosnąć (przynajmniej na otwarciu notowań). Chętnie kupowane były blue chipy i spółki IT. Podobnie jak wczoraj na początku sesji zyskał ponad 4 procent Elektrim. W tym przypadku analitycy próbują nieustannie oszacować wartość spółki. Wyceny te są jednak w dużym stopniu rozbieżne co sprzyja wzmożonej spekulacji. Nieco słabiej zachowywała się KGHM, która jako jedna z nielicznych straciła na wartości. Jeżeli weźmiemy jednak raport audytora badającego bilans miedziowego potentata sprawa się wyjaśnia. Wynika z niego, że spółka księgowała aktywa Telefonii Lokalnej po wartościach nabycia, co według analityków jest o wiele zawyżone.

Dzisiaj notowania Budimexu zostały zawieszone z powodu ogłoszenia wezwania na te akcje przez inwestora strategicznego polskiej spółki. Jednak wezwanie to należy traktować jako obowiązek a niżeli chęć zwiększenia udziałów gdyż cena jest niezbyt przekonywująca 24,5 zł (wczorajszy kurs zamknięcia 29,5 zł).

NOTOWANIA CIĄGŁE
Stan notowań ciągłych w dniu: 2002.03.07 Godz: 11:52 Spółek notowanych: 146
Spółek z kursami rosnącymi: 42 co stanowi: 28.8% rynku.
Spółek z kursami bez zmian: 62 co stanowi: 42.5% rynku.
Spółek z kursami malejącymi: 42 co stanowi: 28.8% rynku.

Największe wzrosty: ENERGOPN /8.4%/, GRUPAONET /6.69%/, HOGA.PL /4.65%/, CSS /4.02%/
Największe spadki: APEXIM /-5.63%/, LETA /-5.56%/, STALEXP /-5.33%/, KGHM /-4.18%/

Łączne dotychczasowe obroty: 77.64 mln PLN
Największe obroty na akcjach spółki: KGHM które osiągnęły poziom: 16.56 mln PLN

NOTOWANIA JEDNOLITE /1 FIXING/
Stan notowań jednolitych w dniu: 2002.03.07 Godz: 11:52 Spółek notowanych: 86
Spółek z kursami rosnącymi: 11 co stanowi: 12.8% rynku.
Spółek z kursami bez zmian: 54 co stanowi: 62.8% rynku.
Spółek z kursami malejącymi: 21 co stanowi: 24.4% rynku.

Największe wzrosty: AGROS /9.97%/, BCZ /9.78%/, ENERGOPOL /9.45%/, BIELBAW /9.29%/

Największe spadki: AMERBANK /-15.38%/, KRAKBROKERS /-10%/, MUZA /-9.63%/, DELIA /-9.46%/

Łączne dotychczasowe obroty: 0.09 mln PLN
Największe obroty na akcjach spółki: ODLEWNIE które osiągnęły poziom: 0.01 mln PLN

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)