Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wzrosty na warszawskim parkiecie

0
Podziel się:

W podobnej skali na otwarciu spadły wartości podstawowych indeksów giełdowych. Jednak juz po kwadransie zaczęlo się odrabianie stratn / DM POLONIA NET SA /

Zapowiada się chyba nieco spokojniejsza sesja na warszawskim parkiecie. Z pewnością jej pierwsza część. Sytuacja na giełdach światowych uległa stabilizacji, brak również nadzwyczajnych impulsów z bliższego otoczenia giełdy. Sprawa Elektrimu na razie przycichła, zainteresowane strony otrzymały od sądu tydzień na przemyślenia. Można przypuszczać, że nieco ożywienia na rynku wprowadzi komunikat po zaplanowanym na dzisiaj spotkaniu rządu z RPP. Rewelacji nie należy raczej oczekiwać, ważne aby wynik spotkania nie zaostrzył trwającego między stronami konfliktu.

Wczorajsza sesja za oceanem zakończyła się w zasadzie neutralnie. Główny indeks NYSE /Dow Jones/ stracił na wartości ok. 0.5% ale indeks rynku Nasdaq zyskał prawie dwa razy więcej. Ze zmiennym szczęściem zakończyła się dzisiejsza sesja na giełdach azjatyckich. W zasadzie bez zmian w Tokio ale indeks w Hongkongu stracił na wartości ponad 2%. Spokojnie rozpoczął się dzień na rynkach zachodnioeuropejskich. Praktycznie wartość indeksów większości z giełda nie odbiega znacząco od poziomów z wczorajszego zamknięcia. To zapowiada prawdopodobną stagnację również na warszawskim parkiecie. Przez godzinę poprzedzającą notowania na rynku akcji kontrakty terminowe na WIG20 notowały tylko niewielki spadek /do 0.5% od wczorajszego zamknięcia/. W podobnej skali na otwarciu spadły wartości podstawowych indeksów giełdowych. Jednak juz po kwadransie zaczęlo się odrabianie strat.

Bez zaskoczenia na Elektrimie. Inwestorzy przyjęli postawę wyczekiwania, wydaje się że przez najbliższy tydzień kurs akcji holdingu będzie oscylował wokół 9.00 PLN. Zdecydowanie rośnie cena Netii. Jak wynika z doniesień trwają rozmowy z wierzycielami na temat możliwości przeprowadzenia nowej emisji spółki w zamian za wierzytelności. Chwilami kurs akcji Netii wzrósł o ponad 10% /do 5.50 PLN/. Po słabym początku, w kolejnych minutach wzmocniły się walory TPSA. Kurs akcji powrócił do poziomu 17 PLN / lekki „plus”/. Stabilnie zachowują się od początku sesji akcje spółek informatycznych. Wyjątkiem jest dobra postawa Sofbanku /wzrost kursu ponad 2%/, mimo że bank depozytariusz kwitów poinformował o kolejnym zmniejszeniu zaangażowania w akcje spółki. Dużo spokojniej również na bankach. Z wyjątkiem BIG BG, którego kurs akcji w dalszym ciągu silnie wzrasta /dzisiaj o ponad 4%/. W budowlance stagnacja, ale i tutaj nie brakuje wyjątków. Takim są walory Mostostalu Export, które od kilku sesji wyraźnie się przebudziły
/dzisiaj chwilami kurs wzrósł ponad 5%/. Nadal bardzo silnie zachowują się walory KGHM /spory wzrost kursu/ i PKNOrlen /dzisiaj bez korekty/. Na uwagę zasługuje jeszcze MCI. Po dramatycznej przecenie akcji w ciągu dwóch tygodni /niemal o połowę/, kurs od wczoraj usiłuje odrobić straty /dzisiaj wzrosty w granicach 5%/. Po słabszym otwarciu, indeksy i kursy notują nieprzerwany wzrost. Po półtorej godzinie WIG20 zyskiwał na wartości około 2% a TECHWIG dwa razy więcej. W tym czasie akcje BIG BG zdrożały o 15%, KGHM ponad 5%, Prokomu prawie 4%, Softbanku niemal 6% a TPSA prawie 3.5%.

NOTOWANIA CIĄGŁE
Stan notowań ciągłych w dniu: 2002.01.09 Godz: 11:49 Spółek notowanych: 142
Spółek z kursami rosnącymi: 73 co stanowi: 51.4% rynku.
Spółek z kursami bez zmian: 36 co stanowi: 25.4% rynku.
Spółek z kursami malejącymi: 33 co stanowi: 23.2% rynku.

Największe wzrosty: BIG /14.91%/, EFL /14.55%/, MCI /11.3%/, PAZUR /9.91%/

Największe spadki: EXBUD /-7.69%/, POLIGRAFIA /-3.78%/, APATOR /-3.61%/, IRENA /-3.52%/

Łączne dotychczasowe obroty: 152.73 mln PLN
Największe obroty na akcjach spółki: TPSA które osiągnęły poziom: 44.54 mln PLN

W notowaniach jednolitych bez emocji. Obroty na pierwszym fixingu nie odbiegały od normy.

NOTOWANIA JEDNOLITE /1 FIXING/
Stan notowań jednolitych w dniu: 2002.01.09 Godz: 11:49 Spółek notowanych: 89
Spółek z kursami rosnącymi: 16 co stanowi: 18.0% rynku.
Spółek z kursami bez zmian: 54 co stanowi: 60.7% rynku.
Spółek z kursami malejącymi: 19 co stanowi: 21.3% rynku.

Największe wzrosty: POLAR /18.18%/, GPRD /9.57%/, SKOTAN /6.87%/, FORTE /6.82%/

Największe spadki: PONAR /-9.24%/, KRAKBROKERS /-8.57%/, NAFTA /-8%/, ESPEBEPE /-7.89%/

Łączne dotychczasowe obroty: 0.13 mln PLN
Największe obroty na akcjach spółki: VISTULA które osiągnęły poziom: 0.02 mln PLN

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)