Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Kubiak
|

Wzrosty udało się utrzymać

0
Podziel się:

Poprawa nastrojów na amerykańskich parkietach oraz umocnienie się rodzimej waluty przełożyło się na wzrosty indeksów podczas czwartkowych notowań w Warszawie.

Poprawa nastrojów na amerykańskich parkietach oraz umocnienie się rodzimej waluty przełożyło się na wzrosty indeksów podczas czwartkowych notowań w Warszawie. Po dynamicznej zwyżce w pierwszej godzinie rynek rozpoczął osuwanie, które przeszło w bardziej zdecydowane osłabienie w końcowej części sesji. Ostatecznie jednak przy wyraźnym wzroście obrotów do 1,25 miliarda złotych znacząca część zwyżki została utrzymana. Przedostatni dzień kwartału zachęcił do kupna akcji największych spółek, przez co najsilniejszy wzrost 1,32 procent osiągnął indeks WIG20, zaś WIG zyskując 1,23 procent zakończył dzień na nowym absolutnym maksimum.

Wzrosty głównych barometrów wywołane zostało dużym zainteresowaniem jakie towarzyszyło handlowi akcjami KGHM (4,35%) oraz PKNOrlen (1,4%), których wzrosty poparte był największymi na rynku obrotami. Na wartości zyskiwały również akcje największych banków z Pekao (1,2%) i BPH (1,3%) na czele. Zapowiedź sporej bo prawie pięciozłotowej dywidendy poprawiła notowania MOL-a o ponad dwa i pół procent. Wyraźnie słabiej od rynku zachowują się wciąż papiery Agory (-1,0%), której wyraźnie brakuje zainteresowania kapitału zagranicznego. Informacja o nowych akwizycjach poprawiła notowania Ciechu, który po prawie czteroprocentowym wzroście wygenerował sygnał kupna. Ponadto spekulacyjnie silne zwyżki zaliczyły papiery Redanu (20,5%), które pokonały kilkuletnią linię trendu spadkowego. Zapowiedź sprzedaży w tym roku przez akcjonariuszy ponad dwudziestu procent akcji NFI EMF (-2,3%), wywołała spadek kursu akcji spółki, mimo że prezes funduszu przedstawił pozytywne prognozy finansowe na ten rok.

Ostatnie marcowe notowania maja szansę przynieść dalszą aprecjacje indeksów, w czym przeszkodzić może jedynie pogorszenie nastrojów na parkietach za oceanem oraz dalsza wyprzedaż złotego.

giełda
komenatrze giełdowe
dziś w money
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)