Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Tomasz Smolarek
|

Spadki w USA. Polityka niezmienne decyduje o nastrojach na giełdach

0
Podziel się:

Fitch podał, że brak właściwego rozwiązania problemu klifu fiskalnego może skutkować obniżeniem ratingu z potrójnego A. Co na to giełdy?

Spadki w USA. Polityka niezmienne decyduje o nastrojach na giełdach
(UPI Photo / eyevine/EAST NEWS)

S&P500 rozpoczął sesję na niewielkim plusie, jednak bardzo szybko zszedł w ujemne rejony i pozostał tam już do końca sesji. Kiedy kończył się handel w Europie, S&P500 tracił niewiele ponad 0,1proc., ale później zaczął systematycznie oddawać kolejne punkty.

Próba odbicia w ostatniej godzinie sesji nie udała się, a końcowe pół godziny przyniosło większy atak podaży przez co ostatecznie S&P500 stracił dziś 0,79 proc., zamykając się na dziennych minimach. Wolumen był jednak niższy niż na wczorajszej wzrostowej sesji. Spadki na indeksie Dow Jones były podobnej skali (minus 0,76 proc.), podczas gdy Nasdaq stracił 0,33 proc.

Notowania najważniejszych indeksów na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Rynek pozostaje pod wpływem doniesień z Białego Domu i Kongresu. Agencja Fitch podała, że brak właściwego rozwiązania problemu _ klifu fiskalnego _ może skutkować obniżeniem ratingu z potrójnego A. Nie jest to jednak nic niespodziewanego.

Demokraci i Republikanie wydają się powoli zbliżać w swoich stanowiskach, jednak ciągle do ostatecznego kompromisu droga jest dość daleka, a negocjacje są trudne. Republikanie zamierzają wkrótce głosować w Izbie Reprezentantów swoją wersję budżetu, mimo że ta z góry jest skazana na veto prezydenta.

Przed sesją wyniki podawał FedEx. Zysk spółki spadł do 1.39 USD na akcję z 1.57 przed rokiem, podczas gdy analitycy oczekiwali wyniku 1.41 USD. Przychody z kolei były o 5% wyższe w porównaniu z zeszłym rokiem, nieco powyżej oczekiwań. Na bieżący kwartał spółka prognozuje zysk na akcję w przedziale 1.25-1.45 USD, gdzie górna granica zakresu jest równa aktualnym prognozom rynkowym. Te słabsze prognozy nie przeszkodziły jednak we wzroście kursu spółki o 0,9 proc., choć przez długi czas zyski przekraczały nawet 3 proc.

Silnie po wynikach rósł Oracle (plus 3,7 proc.), jeden z największych producentów oprogramowania. Spółka podała lepsze od konsensusu wyniki i na poziomie zysku, i przychodów. Prognozy spółki na bieżący kwartał pokryły się z oczekiwaniami rynku. Dodatkowym wsparciem dla akcji spółki była dziś seria pozytywnych rekomendacji od brokerów.

Dane makro nie miały dziś większego wpływu na rynek. Liczba wydanych pozwoleń na budowę domów wzrosła w listopadzie do 899 tys. z 868 tys., co było wynikiem lepszym od oczekiwań na poziomie 877 tys. Z kolei liczba rozpoczętych budów spadła w listopadzie do 861 tys. z 888 tys., przy prognozie 875 tys. Nie zmienia to jednak faktu, że w ostatnich miesiącach ożywienie na rynku nieruchomości wyraźnie przyspieszyło, choć historycznie są to wciąż niskie poziomy aktywności. Liczba wydanych pozwoleń jest o 27 proc. wyższa niż rok temu, a w przypadku rozpoczętych budów jest to plus 22 proc.

Autor komentarza jest doradcą inwestycyjnym Noble Funds TFI

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

giełda
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)