Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Marcin Dyl złożył rezygnację z prezesa zarządu IZFiA

1
Podziel się:

Warszawa, 03.10.2019 (ISBnews) - Marcin Dyl złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami (IZFiA) i jego stosunek pracy wygaśnie z końcem roku. Marcin Dyl jest prezesem Izby od lipca 2005 r. i jest to jego już 5. kadencja, podała IZFiA.

Marcin Dyl złożył rezygnację z prezesa zarządu IZFiA

"Zdecydowałem się podjąć ten krok po wielu miesiącach namysłu. Decyzję podjąłem po konsultacjach z Radą Izby. Moim zamiarem jest pozostanie w ścisłym związku zawodowym ze środowiskiem rynku kapitałowego, a przede wszystkim z sektorem funduszy inwestycyjnych, któremu nadal będę służył swoim doświadczeniem. Po latach pracy w organizacji samorządowej funduszy chciałbym zająć się czynną praktyką prawniczą. Będzie więc dla mnie zaszczytem wspierać Izbę swoją ekspertyzą. Odchodząc z IZFiA, pozostawiam organizację w dobrych rękach - w niedalekiej perspektywie znajduje się połączenie TFI i PTE, zatem wiceprezes Małgosia Rusewicz zapewni naszej instytucji kompetentną kontynuację" - powiedział Dyl, cytowany w komunikacie.

Marcin Dyl ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Z rynkiem kapitałowym jest związany od początku swojej drogi zawodowej. Pracę rozpoczął w 1994 r. w Komisji Papierów Wartościowych (obecnie: KNF). Prezesem Izby jest od 14 lat, równolegle prowadząc pracę naukowo - dydaktyczną na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami jest organizacją zrzeszającą, na zasadach dobrowolności, działające w Polsce towarzystwa funduszy inwestycyjnych. Do jej statutowych celów należy reprezentowanie środowiska towarzystw funduszy inwestycyjnych, wspieranie rozwoju towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce, upowszechnianie wiedzy o funduszach, rozwijanie i doskonalenie zasad etyki zawodowej specjalistów związanych z zarządzaniem funduszami inwestycyjnymi.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Cashpirovski
5 lata temu
Zastanawiało mnie czasami skąd wzięło się pojęcie dać dyla.Zapewne ktoś kiedyś przewidział przyszłość.