Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poczta Polska zatrudni dodatkowe 360 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności

11
Podziel się:

Poczta Polska zatrudni dodatkowe 360 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności w ramach programu "Praca - Integracja" do końca przyszłego roku, podała Poczta.

Poczta Polska zatrudni dodatkowe 360 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności

"Ostatnie półtora roku, od kiedy Poczta Polska uczestniczy w realizacji projektu 'Praca -Integracja', dostarczyło nam wielu doświadczeń i pokazało, że na rynku pracy są osoby z niepełnosprawnościami, które chcą pracować u stabilnego pracodawcy, wśród ludzi, którzy traktują ich tak samo, jak innych pracowników. Informacje jakie od nich otrzymujemy pokazują, że spełniamy te kryteria i oferujemy dobre miejsca pracy. Składając do PFRON ofertę zatrudnienia 360 osób w roku 2020, precyzyjnie określiliśmy, ile osób z orzeczoną niepełnosprawnością chcemy zatrudnić - nie tylko na danym stanowisku, ale także w poszczególnych województwach" - powiedziała dyrektor regionalna pionu kapitału ludzkiego Poczty Polskiej, nadzorująca realizację projektu Joanna Nagodzka, cytowana w komunikacie.

Spółka współpracuje z Fundacją Aktywizacja, partnerem wybranym przez Państwowy Fundusz Rehabilitacyjny Osób Niepełnosprawnych (PFRON) do realizacji projektu "Praca - Integracja". W jego ramach, do końca br. w Poczcie Polskiej ma znaleźć zatrudnienie (m.in. w placówkach pocztowych i w sortowniach) łącznie 400 osób z orzeczoną niepełnosprawnością. W wyniku rekrutacji prowadzonych przez fundację zatrudniono już 347 pracowników.

"Obecnie w Poczcie Polskiej pracuje ok. 1 730 osób z orzeczeniem o niepełnosprawności, co stanowi ok. 2,2% wszystkich zatrudnionych. Na początku sierpnia spółka złożyła do PFRON zapotrzebowanie dotyczące dalszego wzrostu zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Poczta Polska chce zatrudnić nowych pracowników ds. obsługi klienta, ds. spraw ekspedycyjno-rozdzielczych, ds. opracowywania przesyłek, ds. opracowywania ładunków, kierowców (samochody do 3,5 tony) oraz listonoszy" - czytamy także.

W lipcu 2018 roku Poczta Polska przyjęła "Politykę zatrudniania osób z orzeczoną niepełnosprawnością", która opiera się na kilku założeniach. Chodzi m.in. o to, by w procesie rekrutacji, oprócz wymiaru ekonomicznego, brać pod uwagę czynniki społeczne i środowiskowe. Spółka zakłada, że pozyskując nowych i kompetentnych pracowników spośród osób z niepełnosprawnościami stworzy zintegrowany zespół pracowniczy. Oprócz tego firma liczy, że podejmowane przez nią działania zmniejszą koszty obowiązkowych składek na PFRON.

Poczta Polska to największy polski pracodawca zatrudniający ponad 80 tys. pracowników w całym kraju. Posiada największą sieć dystrybucyjno-logistyczną w kraju, obejmującą ponad 7,5 tys. placówek.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(11)
Jasiek z Łodz...
5 lata temu
Mam wózek na prąd ale nie mam mam gniazdka
Jasiek z Łodz...
5 lata temu
Mam wózek na prąd ale nie mam mam gniazdka
Pracownik pp
5 lata temu
Niestety poczta ma ogromne problemy z pozyskiwaniem nowych pracowników, marne pensje i brak chęci zatrzymania dobrych pracowników. .Średnia wieku na wielu rozdzielniach to 50+, a młodych nie widać więc wielkodusznie wymyślili zatrudnianie niepełnosprawnych. Żenada.
Agga
5 lata temu
Nie mam nic do ludzi z orzeczeniem. Ale bez przesady. Poczta idzie w tą stronę bo brak ludzi do pracy. Za stawkę która oferują to tylko osoby z niepełnosprawnością i osoby za wschodniej granicy.
Starzy pracow...
5 lata temu
Ola