Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Asbis powoła spółki zależne w Arabii Saudyjskiej i Turcji

0
Podziel się:

Cypryjski dystrybutor IT notowany na GPW w Warszawie, spółka Asbis powoła spółki zależne w Turcji i Arabii Saudyjskiej, wynika z komentarza zarządu firmy do wyników kwartalnych. Spółka liczy na wzrost rynków Europy Środkowo-Wschodniej i byłego ZSRR.

Asbis powoła spółki zależne w Arabii Saudyjskiej i Turcji
(ITAR TASS/PAP)

*Cypryjski dystrybutor IT notowany na GPW w Warszawie, spółka Asbis powoła spółki zależne w Turcji i Arabii Saudyjskiej, wynika z komentarza zarządu firmy do wyników kwartalnych. Spółka liczy na wzrost rynków Europy Środkowo-Wschodniej i byłego ZSRR. *

- _ Rozważamy założenie nowej spółki zależnej w Królestwie Arabii Saudyjskiej. Działanie takie wydaje się być koniecznością po wybraniu nas jako głównego dystrybutora Toshiba w tym kraju _ - czytamy w komunikacie. Spółka poinformowała też, że jest na ostatnim etapie zakładania spółki zależnej w Turcji.

W zeszłym tygodniu Asbis podał, że otworzył biuro na Łotwie, a w połowie kwietnia spółka kupiła za 400 tys. euro 80% udziałów w dystrybutorze IT Magatrend, działającym na rynku Bośni i Hercegowiny.

W I kw. przychody Asbis wzrosły o 38,9% do 360,08 mln USD (838,96 mln zł). Jest to efekt m.in. wzrostu przychodów ze sprzedaży procesorów (o 34,7% r/r do 95,67 mln USD) i laptopów (o 255,9% do 45,24 mln USD).

- _ Wzrost ten odzwierciedla wzrost sprzedaży jednostkowej i niewielkiego, pozytywnego wpływu osłabienia kursu dolara amerykańskiego wobec euro oraz walut powiązanych z euro, częściowo zniwelowanego ogólnym spadkiem cen części dystrybuowanych produktów _ - czytamy w komunikacie.

Przychody ze sprzedaży produktów informatycznych pod własnymi markami, Canyon i Prestigio, wzrosły o 18,1%% do 21,11 mln USD z 17,89 mln USD w analogicznym okresie 2007 roku.

Przychody że sprzedaży oprogramowania Microsoft wzrosły o 230 r/r do 54,84 mln USD - głównie dzięki rynkowi rosyjskiemu.

- _ Wzrost ten jest głównie wynikiem wspólnych wysiłków rządu Rosji oraz Microsoft w celu wyeliminowania nielegalne oprogramowanie oraz zniesienie podatku VAT ze sprzedaży tych nie wyłącznych praw w Rosji. Uważamy, że dzisiejsze wysokie marże ze sprzedaży produktów Microsoft nie są do utrzymania i będą one spadały stopniowo _ - ocenia zarząd spółki. Spółka podała też, że liczy na zmiany w przepisach dotyczących importu m.in. na rynku rosyjskim i ukraińskim, co ma pozytywnie wpłynąć na wyniki sprzedaży w tych krajach.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)