Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Część akcjonariuszy sprzeciwia się zmianom w statucie Dębicy

0
Podziel się:

Część mniejszościowych akcjonariuszy Dębicy SA sprzeciwia się zmianom w statucie określającym minimalny skład rady nadzorczej na trzy osoby

. Ich zdaniem RN powinna liczyć przynajmniej 5 członków - poinformował jeden z akcjonariuszy.

W środę walne zgromadzenie Firmy Oponiarskiej Dębica SA przegłosowało, że rada nadzorcza spółki może liczyć od 3 do 9 osób. Za taką zmianą w statucie głosował główny akcjonariusz, Goodyear, mający 59,87 proc. głosów dębickiej spółki.

'Minimalna liczba członków rady nadzorczej w spółce giełdowej powinna wynosić pięć osób. Według mojej wiedzy taką opinię podzielają też rada i zarząd Giełdy Papierów Wartościowych' - powiedział PAP w czwartek Raimondo Eggink, jeden z akcjonariuszy protestujących przeciw zmianie w statucie Dębicy.

'Zastanawiam się nad podjęciem dalszych kroków w tej sytuacji' - dodał Eggink, nie podając szczegółów.

W opinii akcjonariuszy mniejszościowych ograniczenie liczby członków rady nadzorczej jest sprzeczne z interesami mniejszych udziałowców spółki, którzy muszą dysponować większą ilością akcji, aby wybrać do niej swojego przedstawiciela.

Na środowym walnym mniejszościowi akcjonariusze zwrócili się ponadto z pytaniem do zarządu Dębicy, czy Goodyear nie jest w posiadaniu informacji, które nie są znane pozostałym akcjonariuszom.

'Obecnie analizujemy uzyskaną odpowiedź' - powiedział Eggink.

Zdaniem Jacka Szklarka, rzecznika prasowego Dębicy, wśród mniejszościowych akcjonariuszy, którzy wystąpili przeciwko Goodyearowi, znajdowali się m.in. Raimondo Eggink, OFE PZU oraz Commercial Union.

'Łącznie dysponowali oni około 60 tys. głosów, co daje niespełna 2 proc. kapitału akcyjnego' - powiedział Szklarek.

Prezes OFE Commercial Union Piotr Szczepiórkowski zaprzeczył, że CU znajduje się w konflikcie z Goodyearem.

'Nic mi nie wiadomo o konflikcie mniejszościowych akcjonariuszy Dębicy z Goodyearem. Przeciwnie, liczymy na dobrą współpracę z większościowym akcjonariuszem spółki' - powiedział PAP w czwartek Szczepiórkowski.

PTE Commercial Union poinformował w środę, że zwiększył swoje zaangażowanie w Dębicy do 5,2 proc. kapitału akcyjnego.

'Zdecydowaliśmy się na inwestycję w Dębicy, gdyż uważamy, że kurs akcji spółki jest obecnie niedowartościowany. Mamy też nadzieję, że firma w dalszym ciągu będzie wypłacała akcjonariuszom atrakcyjne dywidendy' - powiedział prezes PTE CU.

W środę WZA Dębicy zdecydowało o wypłacie 90 groszy dywidendy na jedną akcję. W 2000 roku dywidenda wypłacona przez firmę wyniosła 2,3 zł za akcję.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)