Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GetBack ma umowy przedwstępne na wierzytelności warte nom. ok. 0,4 mld zł

0
Podziel się:

Podmioty z grupy kapitałowej GetBack zawarły dwie przedwstępnych umowy nabycia portfeli wymagalnych i niewymagalnych wierzytelności wynikających z umów kredytów hipotecznych od instytucji finansowej z siedzibą w Kopenhadze o łącznej wartości nominalnej ok. 0,4 mld zł, poinformowała spółka. Podmioty te nabędą wierzytelności zabezpieczone hipoteką na nieruchomościach zlokalizowanych w Polsce.

GetBack ma umowy przedwstępne na wierzytelności warte nom. ok. 0,4 mld zł

"Cały czas aktywnie poszukujemy interesujących możliwości inwestycyjnych. Od dłuższego czasu analizowaliśmy również potencjał rynku wierzytelności w zakresie nabywania kredytów regularnych. W naszej opinii jest to bardzo perspektywiczna część rynku wierzytelności, która będzie się dynamicznie rozwijać. Cieszę się, że to właśnie nasza spółka może zapoczątkować tego typu transakcje na rynku polskim. Jesteśmy wyposażeni w odpowiednie know-how oraz rozwiązania technologiczne, aby realizować tego typu transakcje na rynku polskim" - powiedział prezes Konrad Kąkolewski, cytowany w komunikacie.

Zawarcie umów definitywnych nabycia przedmiotowych portfeli wierzytelności przewidziane jest najpóźniej do dnia 31 marca 2018 r. Grupa tym samym rozszerza zakres swojego zainteresowania inwestycyjnego również na segment wierzytelności kredytów regularnych. Jest to pierwsza tego typu transakcja na rynku polskim, podano także.

"W szczególności doceniamy, że zbywca wierzytelności przy tak nowatorskiej transakcji na rynku polskim, obdarzył zaufaniem właśnie GetBack. Mam nadzieję, że to obiecujący początek kolejnych inwestycji tego typu dla naszej spółki" - podkreślił Kąkolewski.

GetBack S.A. jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W lipcu 2017 r. spółka zadebiutowała na GPW.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)