Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Niewielkie szanse kasacji wyroku o upadłości - syndyk Beton Stalu

0
Podziel się:

Według syndyka Beton Stalu szanse na przyjęcie przez Sąd Najwyższy kasacji wyroku stwierdzającego upadłość spółki są niewielkie

. Wniosek o kasację wyroku sądu rejonowego został złożony przez zarząd spółki drugiego maja.

Kasacja została wniesiona przez pełnomocnika zarządu Beton Stalu. Upadłość Beton Stalu ogłosił sąd rejonowy w Warszawie 22 grudnia 2000 roku, odrzucając jednocześnie wniosek spółki o otwarcie postępowania układowego.

'Wniosek o kasację musi opierać się na mocnych merytorycznych podstawach, a tych podstaw nie ma. Moim zdaniem wniosek jest tylko działaniem zarządu w celu przedłużenia notowań spółki na giełdzie' - powiedział PAP Mirosław Kamiński, syndyk Beton Stalu.

Kamiński potwierdził, że spółka poszukuje inwestora strategicznego.

'Obecnie są prowadzone rozmowy z potencjalnymi inwestorami, którzy wyrażają zainteresowanie ratowaniem spółki i postępowaniem układowym w upadłości. Szanse szybkiego znalezienia inwestora istnieją, ale nie są wielkie' - powiedział.

Kamiński nie chciał powiedzieć z kim prowadzone są rozmowy i na jakim etapie zaawansowania się obecnie znajdują.

Według syndyka sytuacja finansowa spółki poprawiła się, firma odzyskała płynność. Jednak jego zdaniem jest to wynik procedury upadłościowej.

'Płynność finansowa firmy wynika z faktu, że reguluje ona tylko bieżące zobowiązania. Nie możemy obecnie zaspokajać żadnych starych wierzytelności i w związku z tym sytuacja spółki jest lepsza niż przed ogłoszeniem upadłości' - dodał Kamiński.

Władze Beton Stalu rozważają także złożenie do sądu wniosku o rozpoczęcie postępowania układowego w upadłości. Zdaniem syndyka możliwość złożenia takiego wniosku zależy od wierzycieli.

'Jeżeli wierzyciele zdają sobie sprawę z tego, że w niewielkim stopniu mają szanse na zaspokojenie roszczeń z masy upadłościowej, to mogą być zainteresowani postępowaniem układowym w upadłości' - powiedział.

Kamiński powiedział, że do złożenia wniosku potrzebny jest plan, gwarantujący wywiązanie się z układu z wierzycielami. Może być on oparty na wejściu do spółki inwestora branżowego.

'Zarząd zdaje sobie sprawę z tego, że wniosek musi być wiarygodny, czyli poparty istotnymi gwarancjami finansowymi lub deklaracją silnego podmiotu o wzięciu na siebie ciężaru restrukturyzacji' - dodał.

'Aby przekonać syndyka i sąd trzeba dysponować poważnymi argumentami. Jak na razie takich argumentów nie ma' - powiedział Kamiński.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)