Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Od 18 do 19 stycznia oferta akcji serii D Banku Częstochowa

0
Podziel się:

Oferta publiczna od 1,5 mln do 7 mln akcji serii D Banku Częstochowa zostanie przeprowadzona w terminie od 18 do 19 stycznia tego roku

- podał w czwartek bank w erracie do prospektu emisyjnego. Zamknięcie publicznej oferty akcji skierowanych do inwestora strategicznego nastąpi 25 stycznia. Akcje zostaną przydzielone w ciągu 7 dni od zamknięcia publicznej oferty. Oferta dojdzie do skutku po objęciu i opłaceniu co najmniej 1,5 mln akcji.

Początkowo Bank Częstochowa planował mniejszą emisję: od 1 mln do 1,5 mln akcji serii D. W listopadzie zarząd Banku Częstochowa SA przesunął jednak termin publicznej oferty tych akcji na 20-21 grudnia, z wcześniej planowanego 27-28 listopada. Prezes banku poinformował wtedy, że stało się tak, bo zarząd chciał mieć możliwość dalszych rozmów z potencjalnymi inwestorami.

Po trzech kwartałach tego roku Bank Częstochowa odnotował 4,4 mln zł straty netto. Tyle samo wyniósł wynik na działalności operacyjnej banku. Kapitał własny banku po dziewięciu miesiącach wynosił 15 mln 336 tys. zł.

Komisja Nadzoru Bankowego poinformowała 8 grudnia w komunikacie, że zgodnie ze sprawozdawczością składaną do NBP, Bank Częstochowa SA jest wypłacalny, jednak na skutek nagłego wycofywania środków, płynność tego banku może zostać utracona.

Wcześniej Bank Częstochowa podał, że w związku ze wzmożonymi wypłatami środków pieniężnych dla klientów, czasowo utracił bieżącą płynność finansową. Bank Częstochowa wymaga dekapitalizowania przez inwestora strategicznego, którym powinien być, zdaniem Komisji Nadzoru Bankowego(KNB), inwestor branżowy, zapewniający płynność płatniczą
i stabilność finansową.

Głównymi akcjonariuszami banku są: Huta Częstochowa, mająca 23,43 proc. akcji i 29,3 proc. głosów na WZA, gmina Częstochowa (5,67 proc. akcji i 12,07 proc. głosów), Skarb Państwa (8,16 proc. kapitału i 10,47 proc. głosów), Wojewódzki Fundusz Ochrony
Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi (13,92 proc. kapitału i 9,99 proc. głosów), TU Warta SA (10 ,77 proc. akcji i 7,72 proc. głosów) oraz Iwona Denis (9,41 proc. kapitału i 6,75 proc. głosów).

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)