Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKN Orlen bez zmian w radzie nadzorczej

0
Podziel się:

Czwartkowe walne zgromadzenie PKN Orlen nie głosowało nad zmianami w składzie rady nadzorczej. Na wniosek Nafty Polskiej akcjonariusze zdjęli ten punkt z porządku obrad.

PKN Orlen bez zmian w radzie nadzorczej

Czwartkowe walne zgromadzenie PKN Orlen nie głosowało nad zmianami w składzie rady nadzorczej. Na wniosek Nafty Polskiej akcjonariusze zdjęli ten punkt z porządku obrad.

Według nieoficjalnych informacji walne miało dokonać wymiany dwóch członków rady nadzorczej PKN Orlen.

Rada nadzorcza PKN Orlen liczy obecnie 9 członków, w tym dwóch członków niezależnych. W radzie zasiada jeden przedstawiciel Ministerstwa Skarbu Państwa, który jest powoływany i odwoływany jedynie na wniosek resortu, a nie jak w przypadku pozostałych członków na wniosek akcjonariuszy.

Akcjonariusze podczas czwartkowego NWZA wyrazili zgodę na sporządzanie przez PKN Orlen sprawozdań finansowych, zarówno jednostkowych, jak i skonsolidowanych, zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości (MSR).

"Taką możliwość daje ustawa o rachunkowości oraz przepisy Unii Europejskiej. To rozwiązanie zapewni większą przejrzystość wyników jednostkowych" - powiedział dziennikarzom prezes płockiego koncernu Igor Chalupec.

Dotychczas PKN Orlen według MSR publikował skonsolidowane wyniki finansowe, a jednostkowe podawał według Polskich Standardów Rachunkowości (PSR).

PKN Orlen liczy na sprzedaż Naftoportu w pierwszym kwartale 2005

Prezes PKN Orlen Igor Chalupec liczy, że zamknięcie transakcji sprzedaży udziałów w Naftoporcie na rzecz PERN Przyjaźń nastąpi w pierwszym kwartale 2005 roku.

"Liczę, że zakończenie negocjacji w sprawie sprzedaży Naftoportu nastąpi jeszcze w pierwszym kwartale przyszłego roku" - powiedział dziennikarzom po czwartkowym WZA PKN Orlen prezes Chalupec.

Sprzedaży udziałów Naftoportu na rzecz państwowego PERN Przyjaźń domaga się resort skarbu, który w ten sposób zamierza zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne kraju, gdyż w sytuacji nadzwyczajnej przez Naftoport można by sprowadzać do kraju ropę i paliwo w ilościach zaspokajających krajowy popyt.

Obecnie największym udziałowcem Naftoportu jest PKN Orlen, który kontroluje 48,27 proc. udziałów, 25,64 proc. należy do Grupy Lotos, a 17,9 proc. do PERN Przyjaźń. J&S i spółka Port Północny posiadają po trzy udziały z 78 istniejących, co daje po około 3,85 proc.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)