Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Prokom bliżej PZU

0
Podziel się:

Konsorcja CSC/Prokom i IBM/TIA znalazły się na krótkiej liście w przetargu na informatyzację PZU. Zdaniem analityków taka decyzja PZU nie powinna stanowić zaskoczenia, podobnie jak brak na liście giełdowego ComputerLandu

.

"Konsorcja CSC/Prokom oraz IBM/TIA zostaną zaproszone do udziału w przetargu na dostawę usług i rozwiązań informatycznych dla Grupy PZU. Ostateczny zwycięzca zostanie wybrany przez komisję przetargową na przełomie maja i czerwca" - napisano w komunikacie PZU.

O udział w informatyzacji PZU starały się ponadto ComputerLand/SAP, Accenture oraz Fuijtsu.

Analitycy pytani przez PAP nie byli zaskoczeni wyborem dokonanym przez komisję przetargową. Ich zdaniem, od początku zdecydowanym faworytem był Prokom, współpracujący w tym projekcie z doświadczoną i znaną firmą CSC.

"Szanse Prokomu od początku były bardzo duże, można oczekiwać pozytywnej reakcji giełdowych inwestorów na tę informację. Kurs akcji Prokomu powinien zareagować zwyżką" - powiedział PAP Radosław Solan z BDM PKO BP.

Zdaniem Przemysława Sawali-Uryasza z DM BZ WBK, brak ComputerLandu na krótkiej liście nie powinien zaskakiwać.

"ComputerLand miał większe szanse przy przetargu na informatyzację PKO BP. Odrzucenie jego oferty w przypadku PZU nie jest zaskoczeniem" - powiedział PAP Sawala-Uryasz.

W opinii analityka DM BZ WBK nie należy oczekiwać silniejszej przeceny akcji ComputerLandu na wieść o braku tej spółki na krótkiej liście.

"Walory ComputerLandu zostały już znacznie przecenione w ostatnich dniach. Teraz nie spodziewałbym się silniejszej reakcji, choć niewielki spadek nie jest wykluczony" - uważa Sawala-Uryasz.

Solan z BDM PKO BP dodał, że nie jest wykluczone, że ComputerLand weźmie jednak udział jako podwykonawca w pewnych pracach na informatyzację zarówno PZU, jak i PKO BP.

Wartość kontraktu na informatyzację Grupy PZU szacowana jest przez analityków na około 500-700 mln zł w pierwszym okresie oraz na dalszy 1 mld zł na przystosowanie oddziałów spółki do nowego systemu.

"Gros wpływów z tytułu informatyzacji powinien nastąpić w 2004 roku, ale realizacja całego kontraktu potrwa zapewne 2-3 lata" - powiedział Sawala-Uryasz.

Kilka dni temu PKO BP poinformował, że na krótkiej liście do wyboru dostawcy zintegrowanego systemu informatycznego (ZSI) znalazły się konsorcja Softbank/Alnova/Accenture, FNS/UNI-LAB, TEE/IBM. Zabrakło na niej natomiast Prokomu i ComputerLandu.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)