Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

S&P rozważa obniżenie ratingu Netii Holdings SA

0
Podziel się:

Agencja ratingowa Standard & Poor's rozważa możliwość obniżenia długoterminowego ratingu Netii Holdings SA pozostającego obecnie na poziomie B plus

- poinformowała agencja w środowym komunikacie.

S&P weźmie też pod obserwację podmioty powiązane z Netią Holdings SA.

Do takiego działania zmusiła agencję bardzo słaba płynność polskiej spółki wynikająca z niepewności co do jej zdolności do pozyskania kapitału.

'W sytuacji bardzo słabych notowań akcji Netii SA wydaje się, że akcjonariusze tej spółki są jedynym możliwym źródłem uzyskania dodatkowego kapitału na tym etapie' - napisali w uzasadnieniu swojej decyzji analitycy Standard & Poor's.

'Obecnie nie ma jednak pewności co do intencji akcjonariuszy, Netii jeśli chodzi o pozyskanie kapitału, który umożliwiłby poprawienie sytuacji finansowej spółki' - dodali.

S&P uważa, że jeśli okaże się, iż nie można będzie liczyć w tej kwestii na akcjonariuszy Netii, w tym Telię AB (48 proc. akcji), to rating spółki prawdopodobnie zostanie obniżony poniżej kategorii B plus.

Również międzynarodowa agencja ratingowa Fitch poinformowała o możliowści obniżenia ratingu Netii, obecnie na poziomie B plus.

Fitch czeka na informacje od Telii AB, szwedzkiego operatora i akcjonariusza Netii SA, dotyczące jej planów inwestycyjnych związanych z polską spółką.

Przedstawiciele Fitch zamierzają spotkać się z zarządem Netii SA jeszcze przed końcem września tego roku.

Natomaist Moody's podała dwa tygodnie temu, że rozważa obniżenie ratingu Netii z obecnej oceny długoterminowej B2.

Netia ma ponad 300.000 abonentów, z czego ponad 72.000 stanowią klienci instytucjonalni.

Ma 24 koncesje na świadczenie usług telekomunikacyjnych lokalnych, na połączenia międzymiastowe i przesyłanie danych.

Strata netto Netii Holdings SA w pierwszym kwartale 2001 roku wyniosła 299,6 mln zł wobec straty netto 70,5 mln zł w pierwszym kwartale 2000 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)