Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Telia czeka na odpowiedź obligatariuszy w sprawie planu dla Netii

0
Podziel się:

Główny akcjonariusz Netii Holdings SA, Telia, czeka na odpowiedź obligatariuszy w sprawie uzgodnionego z Warburg Pincus planu ratowania polskiej spółki

- poinformował PAP Tobias Lenner, dyrektor działu relacji inwestorskich Telii.

'Czekamy na odpowiedź obligatariuszy na uzgodniony z Warburg Pincus plan ratowania Netii. Od ich zgody uzależnione jest dalsze istnienie polskiej spółki' - powiedział PAP w piątek Lenner.

Dodał, że do czasu uzyskania odpowiedzi od obligatariuszy, którym Netia jest winna około 850 mln euro, nie ujawni szczegółów planu sanacji spółki, w tym również tego, czy Telia weźmie udział w planowanej nowej emisji akcji Netii.

'Osiągnięte z Warburgiem Pincus wstępne porozumienie zakłada, że Telia nie musi wyłożyć dodatkowej gotówki na ratowanie Netii' - powiedział Lenner.

19 lutego odbędzie się nadzwyczajne walne zgromadzenie Netii w sprawie emisji do 600 mln akcji serii H. Emisja akcji ma być skierowana przede wszystkim do obligatariuszy spółki, a także do jej dotychczasowych akcjonariuszy.

Telia, posiadająca 48 proc. akcji Netii, uzależniała swój udział w nowej emisji akcji Netii od osiągnięcia porozumienia ze wszystkimi akcjonariuszami, w tym z Warburg Pincus, który ma około 10 proc. akcji Netii. arburg Pincus może - w przypadku emisji akcji przez Netię - zażądać odkupienia posiadanych przez siebie akcji polskiej spółki przez Telię za około 25 USD za jedną akcję, gdy od dłuższego czasu kurs akcji Netii nie przekracza 10 zł.

We wtorek odbyło się NWZA Netii, na którym zgodnie z propozycją zarządu spółki, nie głosowano uchwały nad emisją akcji, gdyż spółka nie zakończyła jeszcze rozmów z obligatariuszami, którym Netia jest winna około 850 mln euro.

Pełniący obowiązki prezesa Netii Kjell-Ove Blom powiedział we wtorek PAP, że w dalszym ciągu trwają intensywne negocjacje z wierzycielami i wyraził nadzieję, że uda się je zakończyć przed następnym walnym.

Obligatariusze mogą po 15 stycznia 2002 roku formalnie wnioskować do sądu o upadłość spółki, gdyż Netia wstrzymała płatności odsetek od obligacji.

Netia SA to drugi po TP SA operator telefonii stacjonarnej. Ma ponad 300.000 abonentów. Po trzech kwartałach 2001 roku strata netto Netii wynosiła niemal 700 mln zł.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)