Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wrocławski Dom Maklerski chce wejść na nowy rynek

0
Podziel się:

Wrocławski Dom Maklerski (WDM), specjalizujący się w przeprowadzaniu publicznych emisji akcji i wprowadzaniu spółek na giełdę, chce w ciągu najbliższych dwóch lat wprowadzić na rynek regulowany GPW co najmniej 15 spółek.

Sam chce zadebiutować na rynku New Connect w III kwartale. "Podpisaliśmy lub jesteśmy w trakcie podpisywania umów IPO na łączną wartość transakcji przekraczającą 800 mln zł. Szacujemy, że do końca roku nasz portfel projektów wzrośnie do 1 mld zł" - powiedział Adrian Dzielnicki, wiceprezes WDM.

Na przełomie 2007 i 2008 roku zadebiutuje co najmniej 8 spółek przygotowywanych przez WDM do IPO na rynku regulowanym GPW, a wśród nich będą m.in. MW Trade (świadczący usługi finansowe dla służby zdrowia), Mera Schody (polski producent schodów i stopni do schodów), AS-BAU (wrocławski deweloper) oraz trzy spółki chcące łącznie pozyskać z rynku ponad 600 mln zł (nazw tych spółek WDM na razie nie ujawnia). ZOBACZ TAKŻE: Na nowy rynek wejdzie kilkaset firm

"W większości przypadków jesteśmy organizatorem i koordynatorem transakcji oraz pełnimy funkcję oferującego" - napisał WDM.

Wrocławski Dom Maklerski sam także ma w planach wejście na warszawski parkiet, w III kwartale wraz ze startem nowego rynku notowań, któremu nadano nazwę New Connect.

"Chcemy zadebiutować jako jedni z pierwszych na nowym rynku. Wielkość oferty przeprowadzanej w trybie private placement szacujemy na ok. 25 mln zł" - powiedział Wojciech Gudaszewski, prezes WDM cytowany w komunikacie.

We wtorek Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła regulamin alternatywnego systemu obrotu, organizowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie SA.

"Zostaliśmy zaproszeni przez giełdę do pełnienia funkcji autoryzowanego doradcy na nowym rynku. Oprócz debiutu WDM, równolegle planujemy wprowadzić na ten rynek jeszcze dwie spółki - obie z segmentu nowych technologii" - podano w komunikacie".

_ Środki pozyskane z oferty WDM chce przeznaczyć m.in. na rozwój drugiego filaru działalności, czyli na działalność w obszarze zarządzania inwestycjami. _ Obecnie WDM zarządza środkami klientów w ramach usługi asset management, a wkrótce - jak podano w komunikacie - złoży wniosek do KNF o utworzenie własnego TFI.

"Chcemy dotrzeć do szerszego grona inwestorów i zaproponować unikalne na polskim rynku rozwiązania inwestycyjne" - powiedział Gudaszewski. Pozostałe środki z oferty WDM chce przeznaczyć na rozbudowę sieci sprzedaży i na inwestycje portfelowe typu pre-IPO.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)