Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

WZA Polimeksu za połączeniem z Mostostalem Siedlce

0
Podziel się:

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Polimeksu Cekopu zgodziło się w czwartek na połączenie z Mostostalem Siedlce. Wcześniej nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Mostostalu Siedlce SA zgodziło się na połączenie spółki z Polimeksem Cekopem. Decyzję tę postanowili zaskarżyć mniejszościowi akcjonariusze siedleckiej spółki.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Polimeksu Cekopu zgodziło się w czwartek na połączenie z Mostostalem Siedlce - poinformował PAP Konrad Jaskóła, prezes Polimeksu Cekopu.

"Wszyscy akcjonariusze głosowali za połączeniem z Mostostalem Siedlce. W najbliższy poniedziałek złożymy do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd uzupełniony prospekt emisyjny" - powiedział PAP Jaskóła, który jest też prezesem Mostostalu Siedlce.

W ramach połączenia Mostostal Siedlce wyemituje nowe akcje, które zostaną objęte przez akcjonariuszy Polimeksu w zamian za majątek Polimeksu.

Wcześniej nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Mostostalu Siedlce SA zgodziło się na połączenie spółki z Polimeksem Cekopem. Decyzję tę postanowili zaskarżyć mniejszościowi akcjonariusze siedleckiej spółki. Za fuzją głosowało 74,36 proc. akcjonariuszy Mostostalu.

Plan połączenia spółek przewiduje, że Mostostal Siedlce wyemituje 8.948.633 akcji serii F, które obejmą akcjonariusze Polimeksu. W zamian za jedną akcję Polimeksu otrzymają oni 0,37 akcji nowej emisji Mostostalu.

Jaskóła powiedział, że chciałby aby połączenie spółek zakończyło się do końca kwietnia tego roku.

Największym akcjonariuszem Polimeksu jest Handlowy Inwestment kontrolujący 36,64 proc. akcji, zarejestrowany w Wielkiej Brytanii fundusz inwestycyjny PIP Managers Ltd ma 36,54 proc., do Skarbu Państwa należy 15,08 proc., a pozostali akcjonariusze, w tym pracownicy, mają 11,75 proc.

Głównym akcjonariuszem Mostostalu Siedlce, posiadającym około 55 proc. akcji, jest Polimex Cekop.

Zdaniem Jaskóły po finalizacji fuzji spółka będzie drugim co do wielkości podmiotem w branży budowlanej, ale zdecydowanym liderem kompleksowo realizującym specjalistyczne obiekty dla branż: naftowej, chemicznej, gazowej i ochrony środowiska.

Jaskóła poinformował, że w tym roku Polimex Cekop zanotuje wzrost sprzedaży o 60 proc. do 400 mln zł z 250-270 mln zanotowanych w 2003 roku.

"Wartość dotychczas podpisanych kontraktów na rok 2004 wyniosła już 360 mln zł. Mostostal Siedlce też podpisał dobre kontrakty, dlatego jest szansa na wzrost zatrudnienia w obu spółkach" - powiedział.

Jaskóła powiedział, że około 40-50 proc. kontraktów zostanie zrealizowanych za granicą.

"Uważam, że po połączeniu wartość akcji spółki będzie szybko rosła z uwagi na potencjał połączonych podmiotów" - dodał.

Jaskóła powiedział, że konsorcjum firm, w skład którego wchodzi Polimex Cekop, PKN Orlen, Polskie Linie Oceaniczne i Energobudowa, otworzy w najbliższym czasie swoje przedstawicielstwo w Iraku.

"Nie wykluczam, że do utworzonego przez nas konsorcjum dołączy też Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo" - dodał.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)