Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Żywiec i Brau Union - razem ale osobno

0
Podziel się:

Browary Żywiec SA oraz Brau Union Polska będą prowadziły wspólne działania marketingowe w organizacji sprzedaży oraz w zakresie portfela marek. Obie firmy będą jednak w dalszym ciągu działały jako niezależne podmioty prawne.

Browary Żywiec SA oraz Brau Union Polska będą prowadziły wspólne działania marketingowe w organizacji sprzedaży oraz w zakresie portfela marek - poinformowali przedstawiciele obu spółek podczas środowej konferencji prasowej.

Połączenie działań sprzedażowych i marketingowych Browarów Żywiec i Brau Union Polska jest efektem przeprowadzanej integracji głównego akcjonariusza Żywca, holenderskiego Heinekena z Brau Union AG z Austrii.

Koordynacją sprzedaży i marketingu obu firm zajmie się spółka zależna Żywca, Grupa Handlowa sp. z o.o.

Nowy portfel marek opierać się będzie na dotychczasowych markach Grupy Żywiec i markach Brau Union Polska, z których do najsilniejszych należą marki Królewskie i Kujawiak.

"W naszych planach Królewskie i Kujawiak pozostaną markami regionalnymi" - powiedział prezes Żywca Nico Nusmeier.

Browary Żywiec poinformowały, że obie firmy, czyli Grupa Żywiec i Brau Union Polska, będą na razie działały jako niezależne podmioty prawne.

Wcześniej część analityków spekulowała, że Brau Union Polska może zostać włączony w skład Grupy Żywiec. Takich działań nie wykluczał również prezes Żywca Nico Nusmeier.

"Obydwie spółki dopiero zaczynają proces konsolidacji. Ostateczne rozwiązania, szczególnie dotyczące sfery produkcyjnej wymagają jeszcze wielu analiz" - powiedział Nusmeier.

Dodał, że wyniki Brau Union mogą być konsolidowane w raporcie finansowym Grupy Żywiec nie wcześniej niż od połowy 2005 roku. Wcześniej nie zakończy się proces formalnego połączenia obu firm.

Nusmeier ma nadzieję, że w ciągu najbliższych miesięcy powiedzie się zamiar poprawy wyników finansowych Brau Union, które dotychczas nie były zadowalające.

"Brau Union Polska ma poważną stratę na poziomie operacyjnym. Żadna spółka nie może sobie pozwolić na utrzymywanie takich strat w dłuższym horyzoncie" - powiedział Nusmeier. Nie podał jednak żadnych szczegółów.

W skład Brau Union Polska wchodzą obecnie Browary Królewskie z Warszawy oraz bydgoski Kujawiak. Od 1 grudnia Brau Union nie jest już właścicielem browaru Van Pur w Rakszawie, które zostały sprzedane wraz z prawem do dalszego prowadzenia produkcji piwa. Browary należące do Brau Union (łącznie z Van Purem) zwiększyły po trzech kwartałach 2003 roku sprzedaż piwa o 4,5 proc., do 1,11 mln hektolitrów.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)