Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

ComputerLand zrealizował projekt dla policji

0
Podziel się:

ComputerLand SA zakończył wdrożenie Systemu Wspomagania Dowodzenia dla szczecińskiej policji.

System umożliwia m.in. lokalizację policyjnych radiowozów, obserwację Szczecina przez kamery video zainstalowane na głównych placach i skrzyżowaniach miasta lub w policyjnych radiowozach. Ze stanowisk dowodzenia policja może również kierować akcjami interwencyjnymi. Szczecin jest pierwszym miastem w Polsce, w którym policja uzyskała dostęp do nowoczesnego systemu informatycznego, kompleksowo wspierającego jej pracę.

System Wspomagania Dowodzenia informuje funkcjonariuszy o rozmieszczeniu posiadanych sił i środków, przyspiesza dostęp do informacji, poprawia łączność, umożliwia obserwację miasta. Dyspozytorzy policyjni mają możliwość weryfikacji listy zgłoszonych zdarzeń i podjętych interwencji on-line, na monitorze komputera albo na ekranie wielkoformatowym. W każdej chwili można również zlokalizować aktualną pozycję radiowozów, dzięki odbiornikom nawigacji satelitarnej GPS. Kamery video rozmieszczone w Szczecinie pozwalają dyspozytorom obserwować osiem najważniejszych placów i skrzyżowań miasta.

System Wspomagania Dowodzenia jest samodzielną jednostką sterującą pracą policji. Głównym jego elementem jest centralne stanowisko kierowania (mieszczące się przy ul. Piotra i Pawła w Szczecinie), w którym zlokalizowane są m.in. sala dla oficera dyżurnego i dyspozytorów, wyposażona w ekran wielkoformatowy wyświetlający mapę miasta wraz z naniesioną sytuacją operacyjną albo obraz z kamer video; pomieszczenia dla miejskiego i wojewódzkiego sztabu policji; serwery komputerowego systemu dyspozytorskiego; centrala telefoniczna; centrala radiokomunikacyjna; system do nagrywania rozmów. Cały system obejmuje również: 100 pojazdów wyposażonych w radiotelefony cyfrowe, odbiorniki nawigacji satelitarnej GPS, terminale mobilne z dostępem do zewnętrznych baz danych; (część pojazdów jest dodatkowo wyposażonych w kamery video i magnetowidy); 8 kamer rozmieszczonych na mieście, połączonych z centralnym stanowiskiem kierowania traktami światłowodowymi; 3 stacje bazowe cyfrowego trankingowego systemu radiokomunikacyjnego
TETRA, z niezawodnym zasilaniem energetycznym; dodatkowe stanowiska komputerowe w komisariatach; cyfrowe łącza między centralnym stanowiskiem kierowania a komisariatami oraz między centralnym stanowiskiem kierowania a stacjami bazowymi TETRA; własny system zasilania dla pomieszczeń centralnego stanowiska kierowania (UPS, agregat prądotwórczy); dodatkowo centralne stanowisko kierowania jest chronione przez elektroniczny system czujników oraz system kontroli dostępu.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)