Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

RSA Security: bezpieczny dostęp do internetu

0
Podziel się:

Firma RSA Security, działająca w branży zabezpieczeń elektronicznych, poinformowała o wprowadzeniu na rynek oprogramowania szyfrującego RSA BSAFE Broadband.

Firma RSA Security, działająca w branży zabezpieczeń elektronicznych (e-security), poinformowała o wprowadzeniu na rynek oprogramowania szyfrującego RSA BSAFE Broadband. Oprogramowanie to pozwala programistom wprowadzać zabezpieczenia do urządzeń szerokopasmowych - modemów, przystawek telewizyjnych i terminali multimedialnych.
Tego rodzaju bezpieczne urządzenia umożliwiają użytkownikom dostęp do internetu za pośrednictwem sieci kablowych, które funkcjonują w czasie rzeczywistym. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z nowych usług, takich jak szybki dostęp do internetu, przesyłanie głosu w sieciach IP, telewizja interaktywna czy gry telewizyjne z wieloma uczestnikami.

Za pomocą oprogramowania szyfrującego RSA BSAFE Broadband producenci mogą wbudowywać w kablowe urządzenia szerokopasmowe infrastrukturę klucza publicznego (public key infrastructure - PKI) i technologie szyfrowania. Dzięki temu urządzenia te będą zgodne z wymaganiami w zakresie uwierzytelniania i poufności, których spełnienie jest niezbędne do uzyskania certyfikatu CableLabs DOCSIS.

Aby zapewnić klientom ochronę prywatności oraz zapobiegać kradzieży usług i przesyłanych treści, operatorzy sieci kablowych muszą wyposażyć urządzenia szerokopasmowe w odpowiednie zabezpieczenia. Ponadto chcą oni mieć możliwość bezpiecznego aktualizowania oprogramowania w urządzeniach abonentów za pośrednictwem sieci oraz wprowadzania nowych funkcji i wykonywania czynności konserwacyjnych bez konieczności wysyłania do klientów swoich pracowników.

Oprogramowanie szyfrujące RSA BSAFE Broadband zostało opracowane z myślą o środowisku szerokopasmowym. Opracowując oprogramowanie szyfrujące RSA BSAFE Broadband jego twórcy ograniczyli wymagania w zakresie pamięci niezbędnej do wdrożenia zabezpieczeń, a jednocześnie zapewnili ich pełną funkcjonalność. Nowa oferta dotycząca urządzeń szerokopasmowych obejmuje biblioteki oprogramowania szyfrującego oraz obsługę certyfikatów i podpisów elektronicznych, a także zawiera przykładowe kody źródłowe oraz dokumentację niezbędną do implementacji spełniającej wymagania normy DOCSIS.

Oprogramowanie szyfrujące RSA BSAFE Broadband zawiera też funkcje optymalizacji działania asemblera na najważniejszych platformach wbudowanych, takich jak platformy procesorów ARM i MIPS. Dzięki temu producenci mogą uzyskać nawet 10-krotny wzrost wydajności w porównaniu z kodem niezoptymalizowanym.

bezpieczeństwo
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)