Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Oferty wiążące na zakup udziałów Tel-Energo do końca miesiąca

0
Podziel się:

Polskie Sieci Elektroenergetyczne przesunęły termin składania ofert wiążących na sprzedaż udziałów grupy Tel-Energo do końca października

- poinformowała w środę PAP Regina Wegnerowska, rzeczniczka spółki.

Według wcześniejszych informacji, trzy firmy, które zostały zakwalifikowane na krótką listę na Tel-Energo miały czas na składanie ofert wiążących do 15 października.

"Termin składania ofert wiążących został przesunięty na koniec października" - powiedziała Wegnerowska.

Rzeczniczka nie podała powodów tego przesunięcia, lecz, według nieoficjalnych informacji, może ono być związane z zaplanowanym na 24 października posiedzeniem rady nadzorczej Tel-Energo, która ma zająć się zmianami w składzie zarządu spółki.

Na początku października dotychczasowy prezes Tel-Energo Andrzej Arendarski złożył rezygnację i został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej spółki. Obowiązki prezesa Tel-Energo pełni obecnie wiceprezes PSE Piotr Rutkowski.

W połowie września Rutkowski poinformował PAP, że finalizacja sprzedaży Tel-Energo możliwa jest w pierwszym kwartale 2004 roku.

Według nieoficjalnych informacji na krótkiej liście na sprzedaż tej spółki znalazło dwóch operatorów telekomunikacyjnych Netia i Energis.

PSE chcą sprzedać udziały w grupie Tel-Energo, czyli w spółkach Tel-Energo, Telbanku i Niezależnego Operatora Międzystrefowego.

PSE mają 84,87 proc. udziałów w Tel-Energo i 50 proc. w NOM. W 2002 roku Tel-Energo został strategicznym inwestorem w spółce Pro Futuro i w Telbanku.

Tel-Energo tworzy grupę telekomunikacyjną, która ma 25 proc. krajowego rynku dzierżawy łącz oraz 17 proc. w segmencie transmisji danych.

Grupa posiada aktywa o wartości ponad 900 mln zł z roczną sprzedażą około 490 mln zł.

Zgodnie z przyjętą pod koniec stycznia aktualizacją programu wdrażania rynku energii oraz programu restrukturyzacji i prywatyzacji sektora elektroenergetycznego głównym celem restrukturyzacji PSE będzie wyodrębnienie funkcji i majątku operatora systemu przesyłowego energii elektrycznej.

Oznacza to, że PSE będą musiały pozbyć się aktywów telekomunikacyjnych, w tym Tel-Energo.

Działania te są zgodne z rządowymi planami konsolidacji aktywów telekomunikacyjnych należących do Skarbu Państwa i tworzenia Krajowej Grupy Telekomunikacyjnej.

Wychodzenie z aktywów telekomunikacyjnych PSE obejmować ma także sprzedaż akcji Polkomtela, operatora sieci Plus GSM, w której PSE ma 16,05 proc. akcji.

Według wcześniejszych informacji polscy akcjonariusze (KGHM, PKN Orlen) chcą sprzedać posiadane akcje Polkomtela.

wiadomości
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)