Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przełom w technologii globalnego roamingu

0
Podziel się:

Według najnowszych informacji od Lucent Technologies, naukowcy z instytutu Bell Labs dokonali przełomu w technologii globalnego roamingu.

Według najnowszych informacji od Lucent Technologies, naukowcy z instytutu Bell Labs dokonali przełomu w technologii globalnego roamingu.

Naukowcy – informatycy z należącego do Lucenta instytutu Bell Labs dokonali przełomu w technologii globalnego roamingu. Firma ogłosiła wczoraj, 2001-10-10, że udało się im opracować nową jakość software’u, która umożliwi roaming między każdą możliwą siecią telekomunikacyjną, włączając w to UMTS i inne technologie szybkiej transmisji danych.
Nowa architektura softwere’owa nosi nazwę Common Operations (COPS). Dzięki unikalnej, jak do tej pory, technologii bramy protokołowej pozwala ona na tłumaczenie danych pochodzących z różnych protokołów na jeden, wspólny język. Takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie jednego profilu identyfikacji, autoryzacji i lokalizacji danych, które mogą być dostępne w każdej z możliwych sieci transmisyjnych.

Aby dany subskrybent mógł zainicjować rozmowę z dowolnym innym na całym świecie, bezprzewodowa sieć musi go zlokalizować, uzyskać jego profil, a potem potwierdzić jego tożsamość sieciową. COPS pozwala także na sygnalizowanie wykorzystywanych technologii i tłumaczenie danych z protokołów sieci komórkowych na protokoły internetowe (IP) i odwrotnie.

Tworzenie HLR-ów z wykorzystaniem rozwiązania COPS umożliwi automatyczną aktualizację baz danych, a w rezultacie dostęp do zarówno wrzystkich rodzajów sieci, jak i korzystanie z usług głosowych i szybkiej transmisji danych.

Software COPS nie rozwiązuje problemu wykorzystywania różnej długosci fal do transmisji głosu i danych, przez co, na przykład, telefony CDMA nie mogą pracować w sieci GSM, udostępnia on jedynie profile użytkowników, jeśli posiadają oni kompatybilne zestawy.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)