Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|
aktualizacja

Podatek od deszczu. "Tu nie chodzi o zbieranie pieniędzy"

- To nie jest żaden podatek - tak o pomyśle wprowadzenia tzw. opłaty od deszczu mówi Przemysław Daca, prezes PGW Wody Polskie. Jak tłumaczy w programie "Money. To się liczy", podatek ma na celu wzrost wpływów do budżetu. - Nam na tym nie zależy. My chcemy, żeby obywatele i podmioty gospodarcze wprowadzały mechanizmy retencji wodnej - mówi Daca. Zdaniem prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Wodnej Wody Polskie dzięki stosowaniu retencji opłata będzie znikoma. Nie zmienia to jednak faktu, że dodatkowe obciążenia będą dotyczyły na przykład właścicieli działek o powierzchni przynajmniej 600 metrów kwadratowych. Jeśli zabudują oni przynajmniej połowę swojej nieruchomości, będą musieli liczyć się z dodatkową opłatą.

107
Podziel się:
KOMENTARZE
(107)
kotekprezesa
4 lata temu
a ja nie rozumiem tej równości że z tego podatku zwolnione mają być kościoły i związki wyznaniowe tak jak częściowe zwolnienia z podmiotów od podatków gruntowych czy na zakup samochodu , najpierw braliśmy dopłaty z UE na na wszelkiego rodzaju kostki brukowe czy polbruki by ładnie wyglądało otoczenie a teraz walą od tego podatki które nie są podatkami! większej głupoty w Europie nikt nie stosuje ! a gdzie to nasze Narodowe Państwo było pięć lat temu - zamiast rozdawać wszystkie plusy ( +) i te które im się należały trzeba było budować zbiorniki retencyjne a nie walić po kasę do biednego Kowalskiego! wielki to skandal w naszym PiS-państwie
antybeton
4 lata temu
Chodzi o to , żeby nie zabetonowywać ziemi, aby woda mogła naturalnie wsiąkać w ziemię. Żeby miejscowości nie były betonowymi patelniami. Ostatnio w miastach betonuje się wszędzie, likwiduje zieleń z owadami, wygania ptaki i inne dzikie zwierzaki. Ludzie niedługo będą mieszkać w sarkofagach.
Yayo
4 lata temu
Najważniejsze pytanie brzmi: dlaczego kościoły są zwolnione z tego podatku? Przecież są właścicielami budynków o wielkich powierzchniach dachów i wielkich utwardzonych placów. Czyżby jakimś cudem przez kościelne włości woda wsiąkała lepiej niż przez dach/plac rolnika czy właściciela jakiegoś biznesu? Przecz z przywilejami dla szamanów!
Roman
4 lata temu
Ludzie ,,ten Rząd na taczke wywieść,i potem wszystkich zmienić. Złodzieje kradną bo przy korytach są,a my mamy cierpieć.
brumabel
4 lata temu
Taaak!, no to jak to z wodą jest? Ano tak. ok. 75 % wody słodkiej zużywają energetyka, górnictwo! i przemysł. 9% zużywają gospodarstwa domowe, reszta to rolnictwo. Kto powinien płacić? ten kto najwięcej wody zużywa, a tak naprawdę jej marnuje - górnictwo. zużywa ok 1/3 z tych 75 %, należy nadmienić , że górnictwo jest nie rentowne i większość kopalni należy po prostu zamknąć! Dlaczego zwykły obywatel ma płacić ? Bieżcie kasę od tych co wodę marnują, unowocześnić energetykę, aby zużywała choć 10 % mniej wody , a wody będzie tyle, że zużyć jej się nie da
...
Następna strona