Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZ
|
aktualizacja

Polityka Nowej Szansy. Można składać wnioski o wsparcie

1
Podziel się:

Można składać wnioski o wsparcie w ramach Polityki Nowej Szansy. Budżet programu to 120 mln zł rocznie przez 10 lat i dodatkowo co najmniej 600 mln zł.

Polityka Nowej Szansy. Można składać wnioski o wsparcie
Zaczyna się nabór wniosków w programie Polityka Nowej Szansy. (Pixabay, pixabay)

Wnioski mogą składać przedsiębiorcy, którzy są już w trakcie postępowania restrukturyzacyjnego, albo tacy, którym grozi likwidacja.

Wnioski można składać od czwartku w Agencji Rozwoju Przemysłu, która jest operatorem programu, w Ministerstwie Rozwoju, lub elektronicznie przez ePUAP.

Pierwszą formą pomocy, dostępną w programie Polityka Nowej Szansy są krótkookresowe pożyczki - na 6 miesięcy.

Zobacz także: Pomoc dla firm z żółtych i czerwonych stref. "Rząd posiada narzędzia i zapasy finansowe"

Wysokość takiej pożyczki będzie zależeć od indywidualnej sytuacji przedsiębiorcy. Jeżeli okres lub wysokość tej pomocy nie wystarczy, przedsiębiorca z sektora MŚP będzie mógł wystąpić o dodatkową pożyczkę z puli tymczasowego wsparcia restrukturyzacyjnego i przedłużyć okres spłaty do 18 miesięcy.

Duże firmy będą mogły ubiegać się o dodatkową pomoc lub wydłużenie terminu spłaty wykorzystując kolejny instrument Polityki Nowej Szansy - pomoc na restrukturyzację. Jej celem jest zapewnienie płynności na czas potrzebny do opracowania planu restrukturyzacji lub przeprowadzenia likwidacji.

Polityka Nowej Szansy przewiduje też tymczasowe wsparcie restrukturyzacyjne przyznawane na okres do 18 miesięcy. Podobnie jak w przypadku pożyczek kwota będzie ustalana indywidualnie i będzie zależała od sytuacji przedsiębiorstwa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
firma
kryzys
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
ja
4 lata temu
Nie muszą mi nic dawać. Wystarczy, że nie będą zabierać. Żeby pieniądze zamiast do nierobów i tych, co pracują na czarno i nie płacą podatków trafiały do ludzi uczciwych i pracujących legalnie, należy zwiększyć kwotę wolną od podatku. Ci, co dają się przekupić rozdawnictwem chyba nie rozumieją, że żaden rząd nie ma własnych pieniędzy. Rozdawana kasa jest naszą wspólną kasą (która mogłaby pójść na utworzenie miejsc pracy, remonty dróg, poprawę bezpieczeństwa, darmowe przedszkola itp.) lub zaciągniętym długiem, który też my będziemy musieli oddać. Zapłacimy wszyscy. Właśnie trwa największy transfer majątku od ludzi zaradnych, pracowitych i kompetentnych do nieudolnych, leniwych i o niskich kwalifikacjach. Jako że jestem przedsiębiorczy i bez dzieci, nie mam złudzeń. Nic nie dostanę, a wręcz będą mnie łupić podatkami i coraz większym ZUSem. Ode mnie głównie zależy jak mi się wiedzie i jak będę żył na starość. Żaden polityk czy partia mi nie pomoże. Zobaczcie sobie ksiazke pt. Emreytura nie jest Ci potzerbna. Nawet przy ograniczonych zasobach rozsądne i systematyczne działania pozwalają zbudować dla siebie finansowe bezpieczeństwo, a nawet finansową wolność i zostawić coś dzieciom.