Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PO: Media to nie jest sprawa życia i śmierci

0
Podziel się:

Iwona Śledzińska-Katarasińska podkreśla, że PO nie wycofa się z likwidacji abonamentu.

PO: Media to nie jest sprawa życia i śmierci
(PAP/Grzegorz Michałowski)

PO nie będzie starać się, by w projekcie nowej ustawy medialnej znalazły się propozycje z zawetowanej przez prezydenta noweli ustawy o rtv - zapowiedziała szefowa sejmowej Komisji Kultury i Środków przekazuIwona Śledzińska-Katarasińska (PO).

Śledzińska- Katarasińska poinformowała, że bezpośrednio po piątkowym głosowaniu w Sejmie, w którym koalicji nie udało się odrzucić weta prezydenta do noweli ustawy o radiofonii i telewizji, Platforma podjęła decyzję, że jeśli nie ma warunków do rozpoczęcia reformy rynku medialnego, to Platforma nie musi robić tego na siłę.

_ - To nie jest dla nas sytuacja życia lub śmierci. Mieliśmy ambicje rozpoczęcia reformy tego rynku. Nie ma zgody, to nie _ - podkreśliła.

Podtrzymanie weta prezydenta było możliwe m.in. dlatego, że posłowie Lewicy wstrzymali się od głosu.

Odrzucona nowela ustawy o radiofonii i telewizji miała zmienić m.in. zasady wyboru członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, rad nadzorczych oraz zarządów mediów publicznych.

Śledzińska-Katarasińska przyznała, że nie wie, w jakim ostatecznie kierunku pracuje zespół przy ministrze kulturze, który zajmuje się regulacjami dotyczącymi mediów publicznych.

Zdaniem posłanki pewne jest jednak, że głównym zadaniem tego zespołu będzie zaproponowanie rozwiązań, które mają zastąpić likwidowany abonament radiowo-telewizyjny. Zaznaczyła, że PO z likwidacji abonamentu się nie wycofuje.

_ - Likwidacja abonamentu wymaga zaproponowania jakichś innych rozwiązań i wokół tego ten projekt będzie się koncentrował. Także wokół sformułowania zadań jakie chcemy wymusić od nadawców publicznych. Kto by nie był prezesem, to nie ma powodu, aby nie stawiać mu określonych warunków. Takich zmian można się spodziewać _ - zapowiada szefowa komisji.

ZOBACZ TAKŻE:

Według posłanki w pracach nad ustawą medialną będzie też mowa o licencjach programowych, które mają przyczynić się do przejrzystego rozliczania nadawców publicznych.

_ - W tej chwili Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, choć ma taki obowiązek, to nie rozlicza nadawców publicznych z wydawania pieniędzy. Zadawala się sprawozdaniami jakie one przekazują, a w tym sprawozdaniu nie ma np. informacji gdzie są pieniądze z abonamentu _ - mówi posłanka.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)