Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Poparcie dla premiera i rządu wciąż rośnie

0
Podziel się:

Premier Kazimierz Marcinkiewicz i jego gabinet wciąż zyskują na popularności w lutym, wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS). Liczba zwolenników premiera wzrosła w ciągu miesiąca o 5 pkt do 63%, a rządu – o 3 pkt do 53%. / ISB /

*Premier Kazimierz Marcinkiewicz i jego gabinet wciąż zyskują na popularności w lutym, wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS). Liczba zwolenników premiera wzrosła w ciągu miesiąca o 5 pkt do 63%, a rządu – o 3 pkt do 53%. *
„Podpisanie paktu stabilizacyjnego przyczyniło się do polaryzacji ogólnych opinii o rządzie. Gabinetowi Kazimierza Marcinkiewicza przybyło zarówno zwolenników (o 3 punkty procentowe), jak i przeciwników (o 2 punkty). Poparcie dla rządu wyraża obecnie 53% badanych, a 12% jest odmiennego zdania” – podano w komunikacie.

Od stycznia wzrósł odsetek respondentów dobrze oceniających wyniki działalności gabinetu rządowego (o 4 pkt do 58%). Jednocześnie zwiększył się (o 6 pkt do 18%) odsetek osób wypowiadających się w tej sprawie krytycznie.

„Oceny Kazimierza Marcinkiewicza jako premiera nadal się poprawiają. Liczba osób zadowolonych z tego, że pełni on funkcję prezesa Rady Ministrów, wzrosła z 58% w styczniu do 63% w lutym. Nie zmienił się natomiast odsetek ankietowanych wyrażających niezadowolenie z szefa rządu (15%)” – podał też CBOS.

Ośrodek zwraca uwagę, że pogorszyły się opinie na temat perspektyw polityki gospodarczej rządu.

„Obecnie co drugi badany (50%, spadek o 6 punktów) wyraża przekonanie, że polityka obecnego gabinetu stwarza szansę poprawy sytuacji gospodarczej. O 6 punktów (z 23% do 29%) wzrósł odsetek respondentów kwestionujących skuteczność polityki gospodarczej rządu” – głosi komunikat.

Lutowe badanie1 zostało przeprowadzone w dniach 3-6 lutego, tuż po podpisaniu przez Prawo i Sprawiedliwość (PiS), Samoobronę i Ligę Polskich Rodzin (LPR) paktu stabilizacyjnego, który ma zapewnić rządowi poparcie większości parlamentarnej.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)