Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
WGR
|
aktualizacja
Płatna współpraca z Kulczyk Foundation

Przywróć równowagę w firmie. Dlaczego warto postawić na kobiety?

1
Podziel się:

Choć mamy już XXI wiek, to na rynku pracy kobiety nadal muszą zmagać się z brakiem równości w kwestii awansów, płac i ogólnego traktowania. Dlatego ruszył konkurs "Równowaga – prokobieca firma roku", gdzie organizatorzy zachęcają firmy, samorządy i administrację do podjęcia działań na rzecz równości płci w miejscu pracy. Zapraszamy na najnowszy odcinek programu "Statistica".

Przywróć równowagę w firmie. Dlaczego warto postawić na kobiety?
Kobiety nadal nie są traktowane w pracy na równi z mężczyznami (Unsplash, Kraken Images)

Kobiety nadal są traktowane na rynku pracy gorzej niż mężczyźni, choć nie ma ku temu żadnych przesłanek. Według raportu Stowarzyszenia Kongres Kobiet, w Polsce na 100 absolwentów przypada aż 187 absolwentek. Pomimo tego w Polsce występuje spora luka płacowa i firmy rzadko zatrudniają kobiety na stanowiskach kierowniczych.

Konkurs "Równowaga – prokobieca firma roku" jest organizowany przez Kulczyk Foundation, Konfederację Lewiatan, Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Fundację Share The Care oraz Instytut Badań Strukturalnych. Firmy będą oceniane w takich obszarach, jak polityka i mechanizmy równości, płace, równowaga praca-dom, rozwój i szkolenia oraz zdrowie. Więcej informacji i ciekawostek o sytuacji kobiet na polskim rynku pracy oraz konkursie znajdziecie w najnowszym odcinku programu "Statistica".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Statistica.Konkurs: Równowaga. Prokobieca firma roku.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Płatna współpraca z Kulczyk Foundation

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1)
ewrgegr
11 miesięcy temu
W normalnej gospodarce wolnorynkowej liczą się kompetencje pracowników a nie płeć. Widać, że kobiety nie mają kompetencji miękkich i twardych. Masz spełnić wymagania pracodawcy np. Znajomość Python, Java, C++, nie znasz to nie mów o dyskryminacji.