Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Sezon grzewczy rozpoczęty. Stało się. Polacy zgłaszają się do spółdzielni

99
Podziel się:

To drugi sezon grzewczy przypadający na czas pandemii koronawirusa. Spadek temperatur spowodował napływ wniosków spółdzielni mieszkaniowych oraz zarządców nieruchomości o uruchomienie dostaw ciepła.

Sezon grzewczy rozpoczęty. Stało się. Polacy zgłaszają się do spółdzielni
Polacy już marzną. Sezon grzewczy rozpoczęło przez to już wiele spółdzielni (Pixabay)

Chłodny początek jesieni wymógł rozpoczęcie sezonu grzewczego. Jak wynika z analiz firmy Tauron Ciepło, przypada on na ten sam okres co w ubiegłym roku - również rozpoczął się z końcem września, a zakończył w czerwcu br.

Przez ostatnie dni do dostawców ciepła napłynęło wiele wniosków spółdzielni mieszkaniowych oraz zarządców nieruchomości o uruchomienie dostaw.

Dla przykładu na Śląsku już około 90 proc. wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych – odbiorców zdecydowało o rozpoczęciu sezonu grzewczego dla swoich mieszkańców.

Zobacz także: Koronawirus a praca zdalna. Eksperci ostrzegają

– Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu grzewczego, kolejne wnioski ze strony spółdzielni mieszkaniowych i zarządców budynków realizujemy na bieżąco, bez zakłóceń – zapewnia Piotr Zalejski, dyrektor departamentu przesyłu Tauron Ciepło.

Jak podkreśla, dostawy ciepła są uruchamiane i wstrzymywane w dowolnym terminie, na wniosek wspólnoty, spółdzielni lub zarządcy obiektu.

Z naszego punktu widzenia, sezon grzewczy trwa tak długo, jak długo życzą sobie tego klienci, czyli odbiorcy ciepła sieciowego. W okresie przejściowym, na początku jesieni, kiedy zapotrzebowanie na ciepło nie jest wysokie, dostawy ciepła do mieszkań w pełni reguluje automatyka pogodowa, która uruchamia lub wyłącza ogrzewanie przy ustalonej temperaturze zewnętrznej. Najczęściej stosowany próg temperatury ustalany na wniosek klienta to około 12-14 stopni Celsjusza – dodaje Piotr Zalejski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(99)
mak
4 lata temu
To jakis obled przy obecnych temp. tak grzeja ze nie dotkniesz rury bo mozna sie opazyc. Szczecin nie lezy ani w Bieszczadach ani na Suwalszczyznie a para idzie cala rura.Trzeba napedzic kase firmom cieplowniczym wiec termostaty rozregulowane.Natomiast ciepla woda dotrze do ciebie jak spuscisz z calego rurociagu,tlumaczenie jest takie ze ludzie nie uzywaja cieplej wody wiec wiec jej nie ma.Ja wstajac o 5 rano musze spuscic multum wody aby dotarla ciepla bo widocznie pompa obiegowa albo w awarii albo wylaczona.
!!!!!!!!
4 lata temu
nie kupowac w bloku mieszkan !! calezycie placic !!!
Wtf?
4 lata temu
To jest chore ,bierzesz kredyt kupujesz mieszkanie remontujesz ii spłacasz kredyt plus czynsz woda prąd śmieci jak cos chcą zrobić np wymienić stolarkę czy docieplić blok to karzą za to płacić to po ch.... ten czynsz na wypłaty starym zapasionym prezesom i ich sekretarkom ? pO co wogóle istnieja te spóldzielnie?
Kanis
4 lata temu
Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa uruchomiła ogrzewanie już we wrześniu na informację o spadkach temperatury. Ich chwała za to myślącemu zarządowi.
tewtr
4 lata temu
sezon oszukiwania mieszkanców czas zaczać idą żniwa
...
Następna strona