Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Sierakowska: GBP/USD na tegorocznych minimach

0
Podziel się:

Wczoraj notowania amerykańskiego dolara radziły sobie wyjątkowo dobrze. Waluta ta już od początku sesji w Europie zyskiwała stopniowo na wartości, a zwyżki utrzymały się do zamknięcia sesji w USA. W rezultacie, notowania indeksu amerykańskiego dolara dotarły do okolic 97 pkt. Dzisiaj rano notowania FUSD wpadły w konsolidację właśnie w okolicach wczorajszego zamknięcia.

Dorota Sierakowska, analityk DM BOŚ
Dorota Sierakowska, analityk DM BOŚ (Money.pl)

Czechy: Inflacja PPI w Czechach w czerwcu wyniosła -0,7 proc. mdm i 2,5 proc. rdr, poniżej rynkowych oczekiwań.

Wielka Brytania: Inflacja CPI w Wielkiej Brytanii w czerwcu wyniosła 0 proc. mdm i 2 proc. rdr, zgodnie z oczekiwaniami.

Wielka Brytania: Inflacja PPI w Wielkiej Brytanii w czerwcu wyniosła -0,1 proc. mdm i 1,6 proc. rdr, poniżej rynkowych oczekiwań.

Strefa Euro: Inflacja HICP w strefie euro w czerwcu wyniosła 0,2 proc. mdm i 1,3 proc. rdr, co oznacza większą dynamikę od oczekiwań.

Naszym zdaniem: Wczoraj notowania amerykańskiego dolara radziły sobie wyjątkowo dobrze. Waluta ta już od początku sesji w Europie zyskiwała stopniowo na wartości, a zwyżki utrzymały się do zamknięcia sesji w USA. W rezultacie, notowania indeksu amerykańskiego dolara dotarły do okolic 97 pkt. Dzisiaj rano notowania FUSD wpadły w konsolidację właśnie w okolicach wczorajszego zamknięcia.

Dobre dane makro w Stanach Zjednoczonych wspierały notowania amerykańskiego dolara, jednak nie ma wątpliwości, że pozostałe główne waluty świata pozostają pod presją podaży i już sam ten fakt wywiera presję wzrostową na USD. Notowania EUR/USD wczoraj dotarły po raz kolejny do okolic 1,12. Poziom ten w ostatnich tygodniach służył jako skuteczne wsparcie na wykresie eurodolara i dzisiaj notowania tej pary walutowej delikatnie odrabiają straty. Niemniej, w kontekście euro, inwestorzy obecnie wyczekują posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego, zaplanowanego na przyszły tydzień. Oczekiwania utrzymywania luźnej polityki monetarnej w strefie euro są czynnikiem negatywnie wpływającym na wspólną walutę.

Jeszcze gorzej radzi sobie brytyjski funt. Notowania GBP/USD wczoraj sięgnęły nowych tegorocznych minimów, docierając do okolic 1,24, a dzisiaj rano pozostają pod spadkową presją. W przypadku brytyjskiego funta, najważniejszym czynnikiem pogrążającym jego wartość są czynniki polityczne. Kwestia Brexitu wciąż stoi pod dużym znakiem zapytania, a możliwy wybór Borisa Johnsona na nowego premiera Wielkiej Brytanii zwiększa prawdopodobieństwo tzw. hard Brexitu. Nie pomagają także dane makroekonomiczne, które wskazują na trudną sytuację gospodarczą w Wielkiej Brytanii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(0)