Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|

Skandal w Parlamencie Europejskim. "Korupcja sięga głębiej"

112
Podziel się:

Katargate, afera korupcyjna z udziałem obecnych i byłych europarlamentarzystów, to tylko "wierzchołek góry lodowej". Korupcja w instytucjach europejskich sięga znacznie głębiej - powiedział w wywiadzie dla portalu informacyjnego The Brussels Times wiceprzewodniczący PE Dimitrios Papadimoulis, Grek z lewicowej partii Syriza.

Skandal w Parlamencie Europejskim. "Korupcja sięga głębiej"
W grudniu 2022 roku opinią publiczną w UE wstrząsnął skandal łapówkarski w Parlamencie Europejskim (PAP, JULIEN WARNAND)

- Myślę, że widzimy tylko wierzchołek góry lodowej – powiedział Papadimoulis. - Nie wiemy jeszcze, ile pieniędzy wydano na zakup wpływów w bardziej nowoczesny sposób. Pieniądze w walizkach prawdopodobnie wykorzystano tylko na napiwki, aby kupić dodatkowe wpływy - spekulował polityk.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mocne wystąpienie Szydło w PE. Jest riposta

Zastrzegł, że nie jest detektywem ani sędzią, ale - jego zdaniem - szansa, że Katarczycy i Marokańczycy zdecydowaliby się kupić wpływy, próbując jedynie zainwestować w drugą co do wielkości frakcję (Socjaliści i Demokraci) w najsłabszej instytucji europejskiej (PE), jest zerowa.

- Kierując się zdrowym rozsądkiem, mogę stwierdzić, że belgijscy śledczy mają jeszcze wiele do zrobienia - ocenił grecki polityk.

Wielka afera łapówkarska w PE

W grudniu 2022 roku opinią publiczną w UE wstrząsnął skandal łapówkarski w Parlamencie Europejskim. Kraje takie jak Katar i Maroko rzekomo próbowały wpłynąć na decyzje gospodarcze i polityczne PE za łapówki przekazywane osobom zajmującym ważne stanowiska w europarlamencie.

Były europoseł, Włoch Pier Antonio Panzeri, jedna z kluczowych postaci w sprawie korupcyjnej, w zamian za złagodzenie wyroku poszedł na współpracę z belgijskim wymiarem sprawiedliwości w śledztwie, zgadzając się ujawnić szczegóły swojego procederu i nazwiska zamieszanych w nim osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(112)
Ken
miesiąc temu
Gratuluje reportażu, a w szczególności ilości i precyzyjności podanych w nim nazwisk łapowników.
Hestja
miesiąc temu
Acha, przeciwko praniu pieniędzy, akurat! Oczywiście walizki korupcyjnych pieniędzy dla parlamentarzystów europejskich będą poza ograniczeniami. Parodia. Prawdziwe cele to inwigilacja i zamordyzm.
Krzysztof
7 miesięcy temu
Unia dęży do zalegalizowania korupcji. Po co się dłużej z tym ukrywać.
Tadek
7 miesięcy temu
Z aresztu do unii europejskiej.Taka jest po i unja europejską . Wstyd na cały świat.
realista
10 miesięcy temu
Może to zabrzmi dziwnie, ale nie tylko Rosji zależy aby taka sytuacja byłą lokalnym folklorem w tzw. strefie wpływów umowy węgla i stali, ale też Zjednoczonemu Królestwu, USA oraz Chinom i zapewne wszystkim innym krajom!
...
Następna strona