Londyn 2012. Polskie medalistki wróciły do kraju

0

Dotychczas polska ekipa ma na swoim koncie dwa złote medale, jeden srebrny oraz jeden brązowy.

(PAP/Grzegorz Jakubowski)

Medalistki Igrzysk Olimpijskich w Londynie - Sylwia Bogacka oraz Magdalena Fularczyk - są już w Polsce. Na lotnisku imienia Fryderyka Chopina w Warszawie kibice oraz działacze sportowi przygotowali im uroczyste powitanie.

Przedstawiciele Polskiego Komitetu Olimpijskiego złożyli gratulacje zarówno zawodniczkom, jak i ich trenerom. Sylwia Bogacka, która w strzelectwie zdobyła srebrny medal, była bardzo zadowolona ze swojego występu. Oprócz niego zdobyła również czwarte miejsce i, jak zauważyła, występ w Londynie był najbardziej udaną imprezą w jej karierze. Teraz czeka już na wakacje i zasłużony odpoczynek.

Magdalena Fularczyk, która wraz z Julią Michalską zdobyła brąz w wioślarstwie, przypomniała o kłopotach zdrowotnych. Podczas igrzysk zmagała się bowiem z kontuzją kręgosłupa i ostatnie metry wyścigu finałowego pokonała z ogromnym bólem pleców. Jak mówi - ostatnich 300 metrów wyścigu nie pamięta.

Polskie medalistki wróciły już do kraju

• fot: PAP/Grzegorz Jakubowski
  • PAP/Grzegorz Jakubowski
  • PAP/Grzegorz Jakubowski [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/polskie-medalistki-wrocily-juz-do-kraju-g467560.html) Dotychczas polska ekipa ma na swoim koncie dwa złote medale, jeden srebrny oraz jeden brązowy.
Majewski powalczy o medal Polski zawodnik zapewnił dziś sobie miejsce w wieczornym finale. Tomasz Majewski w pchnięciu kulą okazał jednym z trzech najlepszych zawodników.
Londyn 2012. Tenis stołowy na tapecie Google Igrzyska Olimpijskie w pełni, Google więc konsekwentnie nam o nich przypomina. Dziś Doodle witają nas grafiką, poświęconą tenisowi stołowemu.
Zobacz, na co najczęściej chorują olimpijczycy Około 8 procent startujących na igrzyskach ma problemy z astmą lub jej symptomem - zwężeniem dróg oddechowych.