Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Unia Europejska i świat wobec nowych wyzwań XII Europejski Kongres Gospodarczy w dniach 2-4 września 2020 r.

1
Podziel się:

Przedstawiciele biznesu, polscy i europejscy politycy, eksperci i naukowcy spotkają się w dniach 2-4 września br. w Katowicach, podczas 12. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EEC – European Economic Congress). Po raz piąty wydarzeniu towarzyszyć będą European Tech and Start-up Days. Wyjątkowy charakter wrześniowego Kongresu wynikać będzie nie tylko z możliwości przeprowadzenia bezpośrednich rozmów, ale także z szerszego wymiaru wydarzenia – stacjonarne sesje EEC transmitowane będą online. Trwa rejestracja uczestników.

Unia Europejska i świat wobec nowych wyzwań XII Europejski Kongres Gospodarczy w dniach 2-4 września 2020 r.

Informacja prasowa EKG

Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących. Jego debaty koncentrują się wokół kwestii najistotniejszych dla rozwoju Europy – rozpatrywanych w lokalnym i globalnym kontekście. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym
w Katowicach spotkają się przedstawiciele świata polityki, biznesu nauki i samorządów, by podyskutować o szybko zmieniającej się sytuacji w gospodarce, ale i wyzwaniach długoterminowych, takich jak np. Zielony Ład czy cyfryzacja gospodarki.

– Misja kongresu, w szczególnych okolicznościach 12. edycji, nabiera jeszcze większego znaczenia. Od zawsze ideą przewodnią kongresu było poruszanie w gronie decyzyjnych osób kluczowych dla gospodarki tematów, ważnych tu i teraz. W Katowicach dyskutujemy o trendach, które będą kształtować gospodarkę w dalszej perspektywie. Wrześniowy kongres będzie pierwszym takim spotkaniem w tym roku, stwarzającym możliwość rozmów, analiz i tworzenia planów w gronie polityków, samorządowców i biznesu – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach i European Tech and Start-up Days. – Europejski Kongres Gospodarczy i European Tech and Start-up Days odbędą się stacjonarnie i równocześnie będą transmitowane online. Formuła hybrydowa, którą przyjęliśmy, to wyjście w kierunku uczestników i panelistów, którzy chcą się spotkać, przyjadą do Katowic, ale również tych, którzy chcą uczestniczyć w debatach zdalnie – dodaje.

W programie trzydniowego wydarzenia znajdujemy treści o kluczowym znaczeniu dla przyszłości polskiej i europejskiej gospodarki. Jak będzie wyglądał świat po pandemii? Jakie jest stanowisko Unii Europejskiej wobec nowych wyzwań, jakie cele i narzędzia będą zastosowane w celu kompleksowej odbudowy gospodarki? Jakie są priorytety unijnej polityki do roku 2024? Jak działać w realiach kryzysu? Jakie będą skutki przyspieszenia procesu cyfryzacji? Co dalej z transformacją energetyki? Jak zmieni się rynek pracy? To kolejne z tematów, które rozwijanie będą podczas wrześniowego spotkania.

Główne nurty tematyczne XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach to: Europa przyszłości, Zielony Ład, walka z recesją, transformacja energetyki i gospodarka ery cyfrowej. Trzy dni wrześniowych debat zgrupowane zostaną w bloki tematyczne takie jak: cyfryzacja, nowe technologie, energia i klimat, rozwój i środowisko, międzynarodowa współpraca gospodarcza, transport i mobilność, przemysł, miasto rynek nieruchomości, edukacja i rynek pracy, inwestycje, zarządzanie, przemysł spożywczy, rynek i marketing, finanse, społeczeństwo – ekonomia, ochrona zdrowia.

W dniach 3-4 września br. Katowice staną się start-upowym centrum Polski. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w ramach European Tech and Start-up Days, zaprezentują się najbardziej innowacyjne pomysły na biznes. Uczestnicy debat poszukają także odpowiedzi m.in. na pytania jak w aktualnej sytuacji funkcjonują polskie start-upy? Czy nowe realia mogą być szansą dla młodej innowacyjnej przedsiębiorczości i jak może ją wesprzeć doświadczony biznes?

Podczas XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach odbędą się także finały dwóch konkursów: Inwestor bez granic i Start-up Challenge.

XII Europejski Kongres Gospodarczy odbywa się dzięki zaangażowaniu firm i instytucji, wśród partnerów kongresu znaleźli się m.in.: ABB, Aberdeen Standard Investments, Baker McKenzie, BGK, BNP Paribas, Budimex, Columbus Energy, DB Cargo Polska, Deloitte, Dentons, Fitch Ratings, Huawei, ING Bank Śląski, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, LPP, mBank, Orlen, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Savillis, Siemens, Tracktec, Velux, Żabka.
XII edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego, organizowana w szczególnych okolicznościach, odbędzie się z zachowaniem wszelkich obowiązujących wymogów dotyczących zdrowia
i bezpieczeństwa.

– Przestronne wnętrza Międzynarodowego Centrum Kongresowego gwarantują udział uczestników w taki sposób, by móc zachować dystans społeczny. Miejsce debat będzie bardzo dobrze przygotowane i zabezpieczone, standardy bezpieczeństwa będą wyższe niż w innych miejscach publicznych – mówi Wojciech Kuśpik.

W dbałości o bezpieczeństwo uczestników i sprawny przebieg Kongresu wprowadzony zostanie limit osób mogących spotkać się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Do udziału w stacjonarnym kongresie w Katowicach uprawnia przyznany po zarejestrowaniu się status potwierdzony systemową wiadomością e-mail. Tegoroczna edycja w całości będzie transmitowana online (na etapie rejestracji należy wybrać opcję: udział zdalny lub na miejscu).

Udział w sesjach, debatach i spotkaniach największej konferencji biznesowej Europy Centralnej wymaga wcześniejszej rejestracji – formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej.

XII Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w dniach 2-4 września br., równocześnie European Tech and Start-up Days, które od pięciu lat towarzyszą największej imprezie gospodarczej Europy Centralnej, zaplanowano na 3-4 września 2020 r.

Informacja prasowa EKG

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Informacja prasowa
KOMENTARZE
(1)
STOP MANIPULA...
4 lata temu
W uni... BO TO JEST GLOWNYM CELEM UNI. ZNACZY KILKU PANTS UNI.