Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Krzysztof Olszewski
|
aktualizacja

Ważne dla firm. Bank Pekao S.A. już przyjmuje wnioski w ramach Tarczy PFR

2
Podziel się:

Już można składać wnioski o subwencje w ramach Tarczy Finansowej PFR dla Firm i Pracowników. Bank Pekao S.A. przygotował dla klientów filmy instruktażowe, w jaki sposób wypełnić wnioski w Pekao24 oraz PekaoBiznes24.

Leszek Skiba, prezes Banku Pekao S.A.. Bank przyjmuje wnioski w ramach Tarczy PFR dla przedsiębiorców, których działalność ucierpiała na skutek sytuacji gospodarczej związanej z pandemią COVID-19.
Leszek Skiba, prezes Banku Pekao S.A.. Bank przyjmuje wnioski w ramach Tarczy PFR dla przedsiębiorców, których działalność ucierpiała na skutek sytuacji gospodarczej związanej z pandemią COVID-19. (WP, Materiały prasowe)

Artykuł powstał we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

Klienci banku reprezentujący mikro, małe i średnie firmy mogą wypełnić wniosek o subwencję z programu w Pekao24 oraz PekaoBiznes24. Program Polskiego Funduszu Rozwoju ma na celu wsparcie przedsiębiorców, których działalności ucierpiały na skutek sytuacji gospodarczej związanej z pandemią COVID-19.

Kto może dołączyć do programu

Warunkiem zgłoszenia się do programu jest odnotowanie spadku przychodów ze sprzedaży o co najmniej 25 proc. w dowolnym miesiącu po 1 lutego w porównaniu do miesiąca poprzedniego bądź analogicznego miesiąca roku ubiegłego.

Pekao, aby pomóc swoim klientom w złożeniu wniosku, przygotowało specjalną stronę internetową www.pekao.com.pl/tarcza-PFR
.
Zainteresowani programem będą mogli zapoznać się na niej z warunkami udzielania subwencji, najczęściej zadawanymi pytaniami i odpowiedziami, filmami instruktażowymi, pokazującymi, jak wypełnić wniosek w bankowościach elektronicznych Pekao24 oraz PekaoBiznes24, a także kalkulatorem subwencji.

Czego potrzebujesz, by złożyć wniosek

Aby móc oszacować kwotę maksymalnej subwencji w kalkulatorze dostępnym na stronie internetowej Pekao, przedsiębiorca powinien przygotować następujące dane:

  • liczbę pracowników na 31 grudnia 2019 roku (dla klientów mikro) oraz na koniec miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku;
  • obroty w 2019 roku;
  • obrót w wybranym miesiącu, w którym nastąpił spadek obrotów o co najmniej 25 proc. oraz obrót w miesiącu poprzednim lub analogicznym ubiegłego roku (w zależności od wybranej opcji).

Kwota wyliczona w kalkulatorze jest wartością przybliżoną i zostaje oszacowana na podstawie wpisanych przez klienta danych. Wiążące wyliczenia wraz z decyzją o wysokości przyznanej subwencji Polski Fundusz Rozwoju przekaże po złożeniu wniosku.

Artykuł powstał we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
hhh
4 lata temu
Nie tylko PKO, ale rozumiem, że PKO odpowiednio WP podziękowało...
głos przedsię...
4 lata temu
Subwencja zwrotna czy bezzwrotna? Samozatrudnieni masowo zatrudniają współmałżonków i już mamy firmy z 2 zatrudnionych, choć za zatrudnionego najtańszego, bo za jedzenie i picie, wyrobnika, małżonek odprowadza składkę zdrowotną, bo warunki prowadzenia firm nie dają szans na lepsze, taki fiskalizm i dojenie. Samozatrudniony nie ma dużych szans na powiększenie firmy i przeskoczenie do zatrudnienia małżonka i kolejnych osób już nawet na śmieciówkach, a co dopiero na etacie. Tak trudno w normalnych warunkach działać,a co dopiero w pandemicznym stanie. Państwo wspiera tylko silnych i lobbystów.