Adam Małysz zajął 11. miejsce na mistrzostwach świata w lotach narciarskich

0

Adam Małysz zajął jedenaste miejsce na mistrzostwach świata w lotach narciarskich na skoczni w Planicy w Słowenii.
Złoty medal zdobył Norweg Roar Ljoekelsoey, skacząc na odległość 222 metry i 210,5 metra.

Złoty medal zdobył Norweg Roar Ljoekelsoey, skacząc na odległość 222 metry i 210,5 metra. Drugie i trzecie miejca zajęli Finowie: Janne Ahonen i Tami Kiuru. Niemiec Georg Spaeth, który prowadził po pierwszym dniu, ostatecznie znalazł się poza podium na czwartym miejscu.

Adam Małysz po pierwszym dniu zawodów zajmował szóstą pozycję. Dziś oddał dwa skoki na odległość 203,5 oraz 195,5 metra, co dało mu ostatecznie 11. pozycję.

Drugi z reprezentantów Polski - Mateusz Rutkowski - zajął 28. lokatę.

Jutro odbędzie się - po raz pierwszy w historii mistrzostw świata w lotach narciarskich - konkurs drużynowy.