Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Co najmniej pięć ofiar wichury

0
Podziel się:

Gwałtowne wichury przechodzące nad Polską w ciągu ostatniej doby spowodowały śmierć pięciu osób. Państwowa straż pożarna interweniowała ponad tysiąc razy.
Najpoważniejsze zniszczenia wichura wyrządziła w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim i lubuskim.

Gwałtowne wichury przechodzące nad Polską w ciągu ostatniej doby spowodowały śmierć pięciu osób. Państwowa straż pożarna interweniowała ponad tysiąc razy.
Najpoważniejsze zniszczenia wichura wyrządziła w województwach: dolnośląskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim i lubuskim. W wielu miejscowościach nie ma prądu. W wyniku zwarć sieci energetycznych wybuchło kilka pożarów. Z wielu domów wiatr pozrywał dachy. Ruch na niektórych drogach został zablokowany przez powalone drzewa.
W województwie lubuskim dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne, po tym jak ich samochód uderzył w zwalone na drogę drzewo. W województwie dolnośląskim drzewo także przygniotło samochód. Kierowca zginął, a pasażer trafił do szpitala. We szpitalu we Wrocławiu zmarł 70 letni mężczyzna, który został przygnieciony konarem drzewa. Powalone drzewo raniło również kierowcę furgonetki w Poznaniu. W Turku, w konińskiem, wiatr przewrócił słup energetyczny, który spadł na rowerzystkę. Kobieta, zmarła w szpitalu w Koninie.
W województwie wielkopolskim wiatr uszkodził przewody energetyczne w Szamotułach, Obornikach, Ostrzeszowie, Ostrowie Wielkopolskim i Kaliszu. Prądu pozbawionych jest również kilka tysięcy mieszkańców w rejonie Tarnowa w Małopolsce. W Tropiu wiatr zerwał dach zabytkowego 11-o wiecznego kościoła.
W Słupsku została uszkodzona jedna trzecia, czyli ponad 1100 stacji transformatorowych. Dodatkowo wiatr uszkodził kilkadziesiąt kilometrów linii przesyłowych. Remonty stacji i sieci energetycznej zajmą kilka dni.
W okolicach Ełku, Gołdapi i Olecka wiatr uszkodził w nocy 220 stacji zasilania. Około 200-u wsi w powiatach ełckim, oleckim i gołdapskim pozostaje bez prądu.
W Radomiu nad ranem energii elektrycznej było pozbawionych około dwóch tysięcy osób. Do jednak wieczora wszystkie awarie powinny być usunięte.
Od prądu odciętych jest również kilka tysięcy domostw w lubuskiem. Najwięcej skutków wichury odczuwają mieszkańcy powiatów żarskiego, nowosolskiego i świebodzińskiego. Na trasie do przejścia granicznego w Gubinku wiatr zepchnął do rowu tira. Droga była przez kilka godzin zablokowana.
W województwie świętokrzyskim wiatr zerwał dachy domów w Wielkiej Wsi koło Wąchocka i w Biechowie koło Buska Zdroju. Kilkanaście miejscowości w regionie pozbawionych jest prądu.
W zachodniopomorskiem szalejący od kilku godzin wiatr uszkodził ponad 70 stacji energetycznych. Do południa prądu będzie pozbawiona część mieszkańców rejonu Głębokiego. W nocy siła wiatru dochodziła do 30-umetrów na sekundę. Szczecińskie biuro prognoz twierdzi, że w ciągu dnia będzie wiało trochę słabiej.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)