Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Daewoo-FSO zwróciło się do BPH o prolongatę porozumienia o długu

0
Podziel się:

W połowie października Daewoo-FSO zawarło z BPH oraz pięcioma innymi bankami (Bankiem Handlowym, Pekao SA, BIG BG, ING Bankiem Śląskim i Kredyt Bankiem) porozumienie o spłacie 591 mln zł długu.

Daewoo-FSO Motor SA zwróciło się do Banku Przemysłowo-Handlowego SA o prolongatę porozumienia o spłacie zadłużenia spółki, którego termin upływa 15 grudnia - poinformowała PAP Jadwiga Zaręba z biura prasowego BPH SA.

'Wczoraj wpłynęło do banku pismo w sprawie prolongaty porozumienia. Bank analizuje dokument, ale czeka na spotkanie w Ministerstwie Gospodarki, aby dowiedzieć się, jakie stanowisko w sprawie swoich wierzytelności zaprezentuje Skarb Państwa. To stanowisko będzie brane pod uwagę przez bank' - powiedziała we wtorek PAP Zaręba.

Dodała, że na razie BPH nie podjął żadnych decyzji. Nie wiadomo też, kiedy odbędzie się spotkanie w resorcie gospodarki. Informacji na ten temat nie udzieliło również biuro prasowe ministerstwa. W połowie października Daewoo-FSO zawarło z BPH oraz pięcioma innymi bankami (Bankiem Handlowym, Pekao SA, BIG BG, ING Bankiem Śląskim i Kredyt Bankiem) porozumienie o spłacie 591 mln zł długu.

Przedłużenie go zależy od szans fabryki na znalezienie nowego inwestora. Do czasu, gdy porozumienie obowiązuje, spłata należności głównej Daewoo-FSO jest zawieszona, a odsetki miały być regulowane z przychodów ze sprzedaży akcji lub udziałów w spółkach zależnych i ze sprzedaży nieruchomości.

Pozostałe banki nie udzielają informacji o umowie z Daewoo-FSO.

'Nie komentujemy tej sprawy. Daewoo-FSO jest naszym klientem, rozmowy się toczą i w tym momencie nie możemy nic więcej powiedzieć' - powiedziała PAP Dorota Wrzeciono z biura prasowego Pekao SA.

Podobne stanowisko zajęły ING Bank Śląski, Bank Handlowy, Kredyt Bank oraz BIG BG.

'To nasz klient i obejmuje nas tajemnica bankowa' - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa ING Banku Śląskiego Tatiana Kuwak.

Tymczasem rząd zrezygnował na razie z zapraszania koreańskiego konkurenta Daewoo Motor, Hyundaia, do inwestowania na Żeraniu. Firma ta nie wyraziła bowiem zainteresowania polską propozycją.

Wiceminister gospodarki Marek Kossowski zapowiedział niedawno, że resort planuje niestandardowe działania, aby znaleźć inwestora dla Daewoo-FSO Motor SA. Nie wykluczył, że mógłby to być inwestor kapitałowy, a nie branżowy. Skarb Państwa ma 9,19 proc. akcji spółki.

Daewoo Motor zobowiązało się, że do marca 2002 roku zainwestuje w FSO 1,121 mld USD i uruchomi linię produkcyjną silnika.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)