Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gospodarka na Kubie. Kolejny krok ku prywatyzacji usług i handlu

0
Podziel się:

Jeszcze kilka lat temu rząd ograniczał go do prowadzenia małych prywatnych barów i restauracji, usług szewskich, fryzjerskich itp. To się zmieni.

Gospodarka na Kubie. Kolejny krok ku prywatyzacji usług i handlu
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Rząd kubański ogłosił poszerzenie prywatnego sektora o dziesięć nowych kategorii działalności gospodarczej. Dotychczas w tym sektorze działało na wyspie ponad 436 000 osób.

Rząd kubański zrobił nowy krok w kierunku upowszechniania tego, co określa jako _ pracę na własny rachunek _. Jeszcze kilka lat temu ograniczało się to głównie do prowadzenia małych prywatnych barów i restauracji, usług szewskich, fryzjerskich itp.

Następnie zezwolono na prowadzenie prywatnych gospodarstw rolnych i niektórych warsztatów. Obecnie sektor prywatny zostaje poszerzony o dziesięć różnych dziedzin działalności zarobkowej.

Według wydania kubańskiego Dziennika Urzędowego, władze postanowiły _ znieść ograniczenia _ dotyczące prowadzenia przez osoby prywatne takich rodzajów działalności zarobkowej jak pośrednictwo w sprzedaży i zamianie nieruchomości, detaliczna sprzedaż aparatury telekomunikacyjnej (państwo ma monopol na sprzedaż hurtową), krawiectwo czy handel detaliczny artykułami gospodarstwa domowego. Nowością będą np. _ usługi pocztowe dla ludności _ świadczone przez upoważnione osoby prywatne.

Czytaj więcej w Money.pl
Raul Castro odwołał zasłużonych komunistów Prócz 76-letniego Alarcona, który do lutego był też przewodniczącym parlamentu i jedną z najważniejszych osób w państwie, z komitetu odszedł 81-letni Jose Miguel Miyar Barruecos, przez trzy dekady sekretarz Rady Państwa.
Castro apeluje o pokój i ostrzega. Kogo? Mamy do czynienia z zagrożeniem wojną, jednym z najpoważniejszych od czasu październikowego kryzysu rakietowego z 1962 roku związanego z Kubą - ostrzega Castro.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)