Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Na początku tygodnia decyzja o losach umowy między TS a GTECH

0
Podziel się:

Według pragnącego zachować anonimowość rozmówcy PAP, do Totalizatora Sportowego wpłynęła oferta na obsługę systemu on-line od norweskiej firmy Telenor

Prawdopodobnie na początku tygodnia minister skarbu podejmie decyzję w sprawie zatwierdzenia lub odrzucenia umowy na operatora systemu między Totalizatorem Sportowym (TS) a GTECH - poinformowało w sobotę PAP źródło bliskie transakcji.

Obie spółki złożyły wcześniej do akceptacji przez walne zgromadzenie wspólników TS, czyli przez ministra skarbu Aldonę Kamelę-Sowińskią, zmodyfikowaną umowę na system on-line.

Według pragnącego zachować anonimowość rozmówcy PAP, do Totalizatora Sportowego wpłynęła oferta na obsługę systemu on-line od norweskiej firmy Telenor. Propozycja dotyczy okresu tymczasowego, na czas wybrania nowego operatora.

Spółka zadeklarowała, że jeżeli Totalizator zdecyduje się na jej propozycję do 1 lipca, to jest w stanie zestawić system do 27 października 2001 roku' - powiedział rozmówca PAP.

Jego zdaniem, propozycję firmy Telenor trudno uznać za ofertę, brak w niej bowiem opisu proponowanego systemu - na przykład danych o liczbie terminali czy o komputerze centralnym.

'Propozycja Telenor jest mało konkretna' - ocenił.

Według niego, obecnie trudno przewidzieć decyzję minister skarbu. Według źródła, niezatwierdzenie umowy między TS a GTECH oznaczałoby konieczność podjęcia dodatkowych negocjacji Totalizatora Sportowego z GTECH o przedłużenie okresu obowiązywania obecnej umowy o rok.

'Zapewne Totalizator Sportowy poprosi Telenor o skonkretyzowanie swojej oferty' - uważa rozmówca PAP.

'Obecnie propozycji tej firmy zapewne Totalizator nie odrzuci, nie wykluczone bowiem, że w przyszłości trzeba będzie do niej wrócić' - dodał.

W połowie maja firmy PAGI i Wincor-Nixdorf zapowiedziały, że jeżeli zostanie rozpisany nowy konkurs na system dla Totalizatora Sportowego, to konsorcjum, które zawiązały, weźmie w nim udział.

Zdaniem Andrzeja Kawińskiego, prezesa Wincora, konsorcjum może zaoferować ofertę konkurencyjną w stosunku do propozycji GTECH.

Tymczasem, jak wiadomo nieoficjalnie, Totalizator Sportowy i GTECH - po decyzji minister skarbu o niezatwierdzeniu umowy wynegocjowanej przez obie firmy w lutym - osiągnęły porozumienie.

W zmodyfikowanej umowie między innymi obniżono prowizję, którą Totalizator będzie płacił operatorowi systemu loteryjnego on-line oraz wprowadzono zapis, że umowa wchodzi w życie po akceptacji walnego zgromadzenia wspólników spółki.

W umowie wynegocjowanej przez poprzedni zarząd Totalizatora Sportowego ustalono 0,5-procentowy upust na okres przejściowy, do czasu uruchomienia nowego systemu.

Umowy tej w marcu nie zatwierdziła minister skarbu Aldona Kamela-Sowińska, występująca jako walne zgromadzenie wspólników.

'Nowe porozumienie zakłada większe obniżenie tej prowizji, to jest o 0,8 procent' - powiedział w ubiegłym tygodniu informator PAP.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)