Otylia Jędrzejczak awansowała do finału wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym

0

Otylia Jędrzejczak awansowała do finału wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym. Otylia, która jest rekordzistką świata na tym dystansie, była najlepsza w swoim półfinale. Finał odbędzie się jutro wieczorem.

Paulina Barzycka zajęła czwarte miejsce w wyścigu na 200 metrów stylem dowolnym. Mistrzynią olimpijską została Rumunka Camelia Potec.

18-letnia Paulina Barzycka poprawiła swój rekord życiowy. Pokonała też, między innymi, rekordzistkę świata, Niemkę Franziskę Van Almsick.

Paweł Korzeniowski zajął czwarte miejsce w wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym. Wygrał wielki faworyt, Amerykanin Michael Phepls, który pobił przy okazji rekord olimpijski.

Polska reprezentacja w siatkówce przegrała z Grecją 1:3 (25:21, 18:21, 21:25, 20:25). Był to mecz drugiej kolejki grupy A.