Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Posłowie krytykują przewidywany wzrost VAT w budownictwie

0
Podziel się:

Wszystkie kluby parlamentarne popierają projekt uchwały wzywający rząd do zmiany stanowiska negocjacyjnego w sprawie podwyżki VAT w budownictwie w momencie naszego wejścia do Unii Europejskiej.
Projekt uchwały przygotowała komisja infrastruktury.

Wszystkie kluby parlamentarne popierają projekt uchwały wzywający rząd do zmiany stanowiska negocjacyjnego w sprawie podwyżki VAT w budownictwie w momencie naszego wejścia do Unii Europejskiej.
Projekt uchwały przygotowała komisja infrastruktury. Na stanowisko naszego kraju przewiduje wprowadzenie 22 procentowej stawki VAT zamiast obowiązującej obecnie 7 procentowej. Podwyżka nie dotyczyłaby budownictwa objętego polityka społeczną.
Stanowisko w tej sprawie, opracowane jeszcze przed poprzedni rząd, podtrzymuje rząd Leszka Millera. Ma być ono podstawą negocjacji z Unią Europejską w dziedzinie podatków. Stanowisko w tej sprawie ma zostać zamknięte w przyszłym tygodniu.
Wszystkie kluby parlamentarne skrytykowały propozycję zwiększenia VAT-u w budownictwie. Posłowie zwracali uwagę, że wprowadzenie najwyższej stawki VAT w budownictwie spowoduje zapaść w tej branży, a tym samym trudności w całej gospodarce. Według posłów wprowadzenie podwyższonego VAT-u spowoduje również, że firmy zagraniczne staną się bardziej konkurencyjne niż firmy polskie.
Posłowie różnie oceniali natomiast, kto jest winny utrzymaniu niekorzystnego dla nas stanowiska negocjacyjnego w sprawie podwyżki VAT w budownictwie. Według posłów klubów koalicyjnych, zawinił rząd Jerzego Buzka, który zaproponował podwyżkę VAT-u. Posłowie opozycji zwracali natomiast uwagę, że rząd Leszka Millera istnieje wystarczająco długo, by zmienić stanowisko w tej sprawie. Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało, że jeśli rząd nie zmieni stanowiska, to wystąpi z wnioskiem wotum nieufności wobec wicepremiera i ministra infrastruktury Marka Pola.

budownictwo
vat
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)