Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Rzeczpospolita" - 2 - partie - sondaż

0
Podziel się:

Pomówienie ministrów rządu Leszka Millera i polityków Platformy Obywatelskiej nie wpłynęło na notowania Samoobrony. Na tę partię wciąż chce głosować kilkanaście procent Polaków -wynika z sondażu przeprowadzonego przez Pracownię Badań Społecznych na zlecenie "Rzeczpospolitej".

Według sondażu, SLD i Unia Pracy mogą liczyć na 45-procentowe poparcie. To o trzy procent więcej niż przed miesiącem, kiedy koalicja zanotowała najgorszy wynik w swojej historii. Polacy przełknęli już - wnioskuje "Rzeczpospolita"- gorzką pigułkę w postaci nowych obciążeń podatkowych.
Na drugim miejscu jest Samoobrona z 13-procentowym poparciem. Przypomnijmy, że 29 listopada Andrzej Lepper został odwołany z funkcji wicemarszałka Sejmu i oskarżył ministrów rządu Leszka Millera oraz polityków PO o przyjmowanie łapówek. Z sondażu "Rzeczpospolitej" wynika jednak, że te fakty nie zmieniły notowań Samoobrony.
Zniżkę notowań - o dwa punkty - zanotowała natomiast Platforma Obywatelska. Dziś chce na nią głosować 11 procent Polaków. Być może miało na to wpływ pomówienie przez Leppera dwóch liderów PO: Andrzeja Olechowskiego i Donalda Tuska, być może to echo wcześniejszych konfliktów między PO a SKL.
Minimalnie poprawiło notowania Polskie Stronnictwo Ludowe. Partia Jarosława Kalinowskiego cieszy się poparciem co dziesiątego Polaka. Na niezmienionym poziomie utrzymały się wyniki dwóch pozostałych partii parlamentarnych: Prawa i Sprawiedliwości oraz Ligi Polskich Rodzin - glosowaloby na nie teraz odpowiednio 8 i 7 procent.
W dalszym ciągu słabo wypada opozycja pozaparlamentarna: RS AWS może liczyć na 3 punkty, Unia Wolności na 2. PPChD i ZChN mają poparcie bliskie zeru. Inne partie mogą liczyć na nie więcej niż 1 procent poparcia - pisze "Rzeczpospolita".

iar/Rzeczpospolita/miszcz/em

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)