Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Życie" dalej o Millerze i o tym gdzie mieszka

0
Podziel się:

Życie wraca do sprawy premiera Leszka Millera i tego gdzie mieszka. Premier mieszka na osiedlu spółdzielni Dębina. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości z nią związanych - czytamy w dzisiejszym wydaniu gazety.

"ŻYCIE" ustaliło, że w sprawie gruntów przekazanych bez przetargu przez wojewodę warszawskiego spółdzielniom mieszkaniowym - w tym Dębinie - toczy się śledztwo w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.
Ma ono zawiłą historię - było dwukrotnie umarzane i w końcu trafiło do Ministerstwa Sprawiedliwości. Wcześniej śledztwo krążyło między Prokuraturą Okręgową a Apelacyjną w Warszawie. Prokurator krajowy stwierdził, że "(...) przekazanie Spółdzielni Mieszkaniowej Dębina gruntu o powierzchni 33,619 mkw. było ewidentnym obejściem prawa na szkodę interesu publicznego". Chodzi o dodatkowy grunt, który spółdzielnia otrzymała od wojewody warszawskiego. W związku z opinią Prokuratury Krajowej w ubiegłym roku sprawa została skierowana do ponownego prowadzenia. - Aktualnie prowadzimy postępowanie w sprawie nieprawidłowości w procesach przekazywania w trybie bezprzetargowym gruntów skarbu państwa spółdzielniom mieszkaniowym, w tym także spółdzielni Dębina - dowiedzieliśmy się w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.
Życie przypomina, że spółdzielnia wykorzystała zapis w ustawie o zmianie niektórych warunków przygotowania inwestycji budownictwa mieszkaniowego, z 1994 r., pozwalający na przekazanie gruntów skarbu państwa spółdzielniom bez przetargów. Dotyczyć to miało tylko tych spółdzielni, które zdecydowały się przyjąć w poczet swych członków ludzi z tzw. zamrażarki (osoby z listy wojewody, które miały książeczki mieszkaniowe) i przeznaczyć dla nich 25 proc. wybudowanych mieszkań.
Skorzystały z tego cztery spółdzielnie w Warszawie - Nad Fosą, Przysz-łość i Dębina założone przez pracowników Kancelarii Premiera oraz So-bieski - tu zgromadzili się pracownicy Kancelarii Prezydenta.

Życie/INTERNET/d.nyg

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)