Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

RMF FM ma problemy z koncesją. KRRiT odpowiada na zarzuty

0
Podziel się:

Jest odpowiedź na skargę RMF FM ws. bezpodstawnego i niemerytorycznego wstrzymywania koncesji dla rozgłośni przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Rada wydała oświadczenie, w którym możemy przeczytać m.in., że "oświadczenie nadawcy wydane 11 kwietnia, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odbiera, jako nieuprawniony nacisk na niezależność regulatora w trakcie toczącego się postępowania".

Przewodniczący KRRiT Jan Dworak
Przewodniczący KRRiT Jan Dworak

Od weekendu RMF FM przed serwisami informacyjnymi nadaje skróconą wersję komunikatu o problemach z przedłużeniem koncesji. Pełna treść została zamieszczona na stronie internetowej. Nadawca uważa, że jest niesprawiedliwie traktowany przez KRRiT w związku problemami, na jakie napotyka przy próbie przedłużenia koncesji. Postępowanie jest blokowane przez KRRiT z powodu "rzekomo negatywnego wyniku monitoringu przeprowadzonego w lutym 2015 roku, o którego wynikach RMF FM nigdy nie było informowane, a KRRiT nigdy z tego tytułu nie sformułowała w stosunku do RMF FM żadnych zarzutów" – zauważa nadawca.

KRRiT wydała we wtorek oświadczenie, w którym informuje, że trwa procedura rozpatrywania wniosku RMF o udzielenie koncesji na kolejny okres 10 lat.I przypomina, że koncesja wygasa 25 maja 2018 roku.

"Zgodnie z art. 35a ustawy o radiofonii i telewizji nadawca może złożyć wniosek o udzielenie koncesji na kolejny okres nie później niż 12 miesięcy przed wygaśnięciem koncesji. Spółka Radio Muzyka Fakty złożyła taki wniosek 24 lutego 2016 r. Do wygaśnięcia obecnie obowiązującej koncesji pozostały dwa lata" - wyjaśnia KRRiT.

Rada nie kryje również zdziwienia na rozpowszechnianą na falach i w internecie skargę RMF FM. " Oświadczenie nadawcy wydane 11 kwietnia, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odbiera, jako nieuprawniony nacisk na niezależność regulatora w trakcie toczącego się postępowania. W tym kontekście za szczególnie niedopuszczalne należy uznać sugestie o politycznych motywach działania KRRiT" - czytamy w oświadczeniu.

Dodatkowo KRRiT powołuje się na przepisy. "Procedurę rozpatrywania wniosków o udzielenie koncesji na kolejny okres określają przepisy ustawy o radiofonii i telewizji. Obecnie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji prowadzi postępowanie będące elementem tej procedury, w zakresie występowania okoliczności wskazanych w art. 38 ust. 1 lub 2 ustawy o radiofonii i telewizji. Pełna dokumentacja pozostaje do wglądu wnioskodawcy przez cały okres trwania postępowania".

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)