Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rozpoczęła się kampania "Przejrzysta Polska"

0
Podziel się:

Rozpoczęła się kampania "Przejrzysta Polska". Ogólnopolska akcja Gazety Wyborczej przeciwko korupcji została zainaugurowana kolorowym festynem na Placu Zamkowym w Warszawie.
"Przejrzysta Polska" jest drugim etapem pilotażowego programu "Przejrzysta Gmina", do którego od stycznia tego roku przystapiło 16 gmin.

Rozpoczęła się kampania "Przejrzysta Polska". Ogólnopolska akcja Gazety Wyborczej przeciwko korupcji została zainaugurowana kolorowym festynem na Placu Zamkowym w Warszawie.

"Przejrzysta Polska" jest drugim etapem pilotażowego programu "Przejrzysta Gmina", do którego od stycznia tego roku przystapiło 16 gmin. Do akcji będą mogły się przyłączyć wszystkie polskie samorządy zamierzające przestrzegać sześciu zasad dobrego rządzenia: przejrzystości, braku tolerancji dla korupcji, partycypacji społecznej, przewidywalności, fachowości i rozliczalności. Samorządowcy biorą udział w specjalnych szkoleniach i konsultacjach opracowanych przez Andrzeja Szeniawskiego. "Nie tylko karać samorządy, ale opracowac metodę, aby działały one coraz lepiej".

W polskim życiu publicznym konieczna jest samokontrola, wprawdzie mówi się, że "ryba psuje się od głowy", ale przy wciąż zmieniających się rządach należy nad jakością władzy pracować u podstaw, czyli właśnie w samorządach. "Zapraszamy do programu wszystkie gminy i samorządy" - powiedział IAR Michał Sołtysiak z Gazety Wyborczej.

Zebrani tłumnie na Festynie Warszawiacy przyznają, że korupcja jest dużym problemem polskiego życia publicznego, i dobrze, że zaczyna się coś robić, aby tę rzeczywistość zmienić.

Uczniowie liceum ogólnokształcącego z Ostródy ułożyli hasło "Biora i dają, ci co we łbie nie mają.

Korupcja to temat trudny i nieprzyjemny, bo w pewien sposób dotyka każdego z nas. Przedstawiciele zebranych licznie organizacji pozarządowych między innymi polsko-amerykańskiej Fundacji "Wolność" oraz Fundacji Batorego przestrzegają, że walkę z korupcją powinniśmy zacząć od siebie samych, to znaczy między innymi płacić mandaty, ograniczyć tak zwane "wyrazy wdzięczności".

Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęły : Pierwszy Program Polskiego Radia oraz telewizja publiczna.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)